Citroen Servis Aracımdan Gelen Ses Sorununu Gidermiyor.

Birtan C. |

2013 model ocak ayında sıfır bir Citroen Berlingo multicipace bir araba aldım aracımı aldığım ilk günden beri ön takımından gelen sesler kötü. Aracımı yetkili servise götürmeme rağmen bu sesler giderilmedi vede verilen cevap bu araçlarda bu seslerin bir türlü kesilemediği tarafıma bildirildi.

Aracımda geri geri gelirken bile balata ötmesi var neymiş bu sesi Citroen'in tüm araçları yaparmış. Yıllarca araba kullanıcısı olarak bu cevaplar tarafımca yetersiz mantıksız geldiği için çevredeki özel servis ustalarıyla test ettik dinledik vede ön takımdan gelen sesin direksiyon milinin boşluğundan geldiğini tespit ettik. Bu şikayetimi yetkili servise söylediğimde çözüm yine yok.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Birtan C.
  31 Mayıs
  19:57

  bu sorunum giderilmediği sürece değerlendirmem vede citroen arabalarının üstündeki düşüncelerim değişmeyecektir

 • Birtan C.
  31 Mayıs
  19:55

  ben bu cevaba katılmıyorum teknik bir ekibin incelemesini istiyorum ozaman bu arabaları satarken allayıp pullamayın insanları doğru yönlendirin bu sorunumun cevabı bu değil türkiye distiribitörü kimse onun servisince incelenmesini istiyorum talep ediyorum ben bunu hep servisden duyuyorum böğle sıtandart değer olmaz olamaz arkadaşlarıma bu aracı tavsiye etmiyecem

 • 14 Mayıs
  10:49

  Sayın yetkili,

  Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Anılan araç, 13 Mayıs 2014 tarihinde, Karadeniz Ereğli’de bulunan yetkili servisimize giriş yapmıştır. Servis yetkilisi tarafından aracın direksiyon sistemi ve ön takımı ve amortisörleri sökülerek detaylı olarak incelenmiştir. Gerçekleştirilen inceleme ve müşterimizle birlikte çıkılan yol testinde üretici kaynaklı herhangi bir soruna rastlanmamıştır. Müşterimizin direksiyon milinden geldiğini beyan ettiği sesin direksiyon milinin standart çalışma boşluğu sesi olduğu standart çalışma boşluğu tespit edilmiştir.

  Anılan durum üreticinin öngördüğü standart değerler içerisinde kabul edilmekte olup, sesin tamamen ortadan kaldırılması beklenmemelidir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Citroen Dialog