04 Kasım 2013

Citroen Raporu Eksik ve Hatalı Verdiler!

Aracımı alırken Citroen yetkili servisi olan Balıkesir Desil otomotivden aldığım ekspertiz raporunda yanıltıldığımı öğrendim. Aracımı satmaya kalkınca verdikleri kaporta raporunun eksik ve hatalı olduğunu ortaya çıktı. Borçlar, medeni ve Türk ceza kanununun ilgili hükümlerine göre dava edeceğim.

Taner 686 Okunma

Cevaplar

  • Taner 04 Kasım 2013

    Taahhüt içermediğini bilmeyecek kadar hukuk bilgisinden yoksun değilim. Ancak Borçlar Kanunu'na göre tarafların sözleşme yapabilmesi için karşılıklı iradelerinin uyumu gerekir. Aynı zamanda sözleşme içeriği hakkında tarafların tam ve doğru bilgi sahibi olması gerekir. Ben bilgisiz olduğum bir konuda firmanızın yetkili servisinin raporuna, markanıza olan güvenimden dolayı inandım. Benim sözleşmede ortaya koyduğum irade servisinizin ve aracı aldığım şahsın tarafımı "hileli işlemi"(kanuni tabiri) ile aldatması sonucu meydana gelmiştir. Aracı satın aldığım şahıs ile yetkili servisiniz arasında muvazaa olmasaydı bu denli "kıymet düşüren" bir özellik karşısında piyasa rayic bedelinden bir araç satın almazdım. Tarafımla sözleşme yapmış kişi ve yetkili servis bu durumda uğramış olduğum zarardan müştereken ve müteselsilen sorumludur. Bu konuda hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Açmış olduğum davayı kaybedeceğimi düşünmüyorum. Ancak kaybetmiş olsam dahi ben ve benim nezdimde yaratmış olduğunuz itibar kaybı tazmin edeceğiniz zarardan çok daha fazla olacaktır. Bundan sonra ben ve benim sözüme güvenen çevreme Citroen-Peugeot ortaklığına ait araçlara kesinlikle yaklaşmamaları gerektiğine dair kanaatimi mümkün olduğunca aktaracağım. Saygılarımla.

  • Citroen Temsilcisi04 Kasım 2013

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç 02 Aralık 2011 tarihinde, servisimize giriş yapmıştır. Üretici tarafından standart olarak belirlenmiş ikinci el araç ekspertizi bulunmamaktadır. Servislerde gerçekleştirilen kontrol işlemi “bilgilendirme” amaçlı olup bir taahhüt içermemektedir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön