25 Ağustos 2014

Citroen Parçası Olmayan Araç Sattı!

15.7.2014 günü geçirdiğim kaza nedeniyle kasko şirketim Güneş Sigorta tarafından aracım tamir edilmek üzere servise çekilmiş ve tam 45 gündür maalesef Citroen maalesef marşpiyer sacı travers ve bazı parçaları ne yurt dışından getirtilebilmiştir, nede tedarik edebilmiştir. 45 gündür aracım yok. Tüm Türkiye'de ki yetkili servisleri aradığımız halde parçalar bulunamamıştır. Ne sigorta şirketi nede Citroen gerekli sorumluluğu almamaktadır. Paramız ile rezil olduk. Üstelik C-Elysee dünyada ilk ülkemizde satışa sunulan bir araçtır. 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu olan ülkemizde 2012 model Citroen C-elysee parçaları bulunmamaktadır.

Mehmet 4.037 Okunma

Cevaplar

 • Citroen Temsilcisi05 Eylül 2014

  Mehmet Muhammet Özdoğru, Sizi anlıyor, görüşlerinize saygı duyuyoruz. Ancak, araçlar ortalama 15.000 kalem parçadan oluşmakta olup, 30’dan fazla farklı model ve versiyonu olan araçlarımızın tüm parçalarının aynı anda bayi stoğunda ve ana depomuzda tutulması maalesef mümkün değildir. Stoklarda bulunmayan yedek parçaların teminiyle ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ithalatçı firmalara yedek parça temin süresi verilmiştir. Bu süre zarfında aracınız için talep edilen yedek parçalar temin edilerek onarım görüdüğü özel servise gönderilmiştir. Aracını özel servise giriş tarihi ve serviste kaldığı süre bizim sorumluluğumuzda değildir. Yedek parçaların tedariki için Güneş Sigortanın yetkili servisimize talepte bulunduğu tarihler kayıtlarda mevcuttur. Dilerseniz bu tarihlerin teyidini Güneş Sigortadan talep edebilirsiniz. Sigorta şirketi tarafından aracınız için en son 03 Eylül 2014 tarihinde saat 17.30’da motor kulağı, saat 17.41’de sol ön aks siparişi verilmiştir. Sipariş verilen yedek parçalar ana depomuzda mevcut olup, 05 Eylül 2014(Bu akşam) itibariyle sevk edilecektir. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

 • Mehmet 04 Eylül 2014

  Citröeni araçların yedek parçasını ülke sınırlarında bulundurmamak sebebiyle aşağıdaki yönetmeliğe ve güneş sigortadan aldığım bilgiler ışığında Citröeni dava edeceğim. Davayı kazanırsam bağışlanmak üzere tüm dava gelirlerlerini bağışlayacağım. Şuan 50.gün ve daha eksik parçalar var. İşte yedek parça yönetmeliği ve güneş sigorta cevabı; Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik 14.06.2003 Cuma RG Sayı: 25138 (Asıl) Madde 12 — Tek servis ile hizmet verilebilecek mallara ait yedek parça stoğu, imalatçı-üretici ve/veya ithalatçının merkezinde veya servis istasyonunda tam olarak bulundurulmak zorundadırlar. Birden fazla yetkili servis istasyonu ile hizmet verilmesi zorunlu olan ürünleri imal veya ithal eden imalatçı – üretici ve/veya ithalatçılar; söz konusu ürünlere ait yedek parçanın tamamını firma merkezlerinde veya belirleyecekleri bir serviste, diğer servis istasyonlarında ise Bakanlıkça belirlenen miktarda yedek parça stoğu bulundurmak zorundadırlar. Bakanlıkça belirlenen yedek parça stok listesinin bir örneği, belgelendirme faaliyeti esnasında imalatçı-üretici ve/veya ithalatçıya verilir. Bu liste denetimler sırasında ibraz edilmek üzere saklanmak zorundadır. Yedek parça stok miktarı Bakanlık tarafından belirlenmemiş olan ürünlere ait yedek parçaların tamamı, tüm servis istasyonlarında bulunmalıdır. Güneş Sigorta Cevabı Sayın İlgili, Konu İstanbul Hasar Yönetim Müdürlüğümüze iletilmiş olup, Aracın onarımında kullanılacak bazı parçaların tedarikinin olmadığı ve kendilerinin temin etmesi gerektiği servis ve sigortalıya bildirilmiştir. Şikayet yazısında da ifade edildiği üzere sigortalı ve servis parçaları Türkiye deki tüm yetkili servislerden araştırmış ancak bulamamıştır. Bunun üzerine çalıştığımız tedarikçiden yardım istenmiş ve parça siparişleri verilmiştir. eksperden alınan bilgiye göre; sadece 1 parça kalmış herhangi bir aksilik olmaz ise onu da yurtdışından hafta sonuna kadar temin edileceği bilgisi alınmıştır. Türkiye de aracın yedek parçasının bulunmaması şirketimiz sorumluluğunda değildir. Sorumluluğumuz eksper tarafından tespit edilen hasar bedelini ödemekle sınırlıdır. Mevcut durumda sigortalının yetkili servislerle çözemediği soruna tedarikçilerimiz tarafından yardımcı olunmuştur. İyi günler dileriz. Saygılarımızla, Güneş Sigorta A.Ş.

 • Citroen Temsilcisi26 Ağustos 2014

  Sayın yetkili, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, Citroen yetkili servisimiz dışında onarım görmekte olup, yalnızca yedek parça tedariki yetkili servisimiz üzerinde gerçekleştirilmektedir. Yedek parça tedariki için sigorta şirketi tarafından 12 Ağustos 2014 tarihinde onay verilmiştir. Talep edilen yedek parçaların hafta sonuna kadar aracın onarım gördüğü özel servise sevk edilmesi planlanmaktadır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

 • Mehmet 25 Ağustos 2014

  Neden yayınlanmıyor yada cevap gelmiyor?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön