09 Temmuz 2015

Citroen Navigasyon Güncelleme!

2012 model Citroen c5 marka aracımda orijinal navigasyon cihazı var. Aldığım aracın üretim tarihinden beri navigasyon haritası güncellenmemiştir. Bugün Diyarbakır Miranlı Otomotiv servise güncellemeleri için gönderdim ancak benden 288 TL + KDV ücret istediler.

Bir aracın orijinal navigasyon cihazının harita güncellemesi için ücret alınması ticaret ahlakına uygun düştüğünü sanmıyorum. Nitekim Volkswagen de böyle bir ücretlendirme yok. Satın alınan navigasyon cihazlarının tümünü navigasyon firması ömür boyu ücretsiz güncelleme garantisi vermekte. Güncellemenin en azından garanti süresinin bitiş tarihindeki mevcut datalar ile yapılması gerekmektedir. Sorunun giderilmesini istiyorum.

Adem 3.616 Okunma

Cevaplar

 • Adem21 Temmuz 2015

  Citroen konuyu umursamıyor. Sanırım yargı yolundan başka çözüm yok. Bu bedel için değmez gözüküyor ama emsal olsun diye başvuracağım. Zaten servis ve satış sonrası hizmet eksikliğinden aracın ikinci el fiyatları düşmüş vaziyette.

 • Adem13 Temmuz 2015

  Firma hala bana cevap vermedi.

 • Adem09 Temmuz 2015

  Araç ilk üretim tarihindeki harita ile duruyor. Navigasyon haritaları 3 ayda bir güncelleniyor. Araç garanti süresi içinde 3 kez servise geldi ama servislerin hiç biri güncel harita ile aracın haritalarını güncellemedi. Bu servisin bir kusuru. Şubat 2015 te garanti süresi bitti. Bu tarihteki güncel haritanın aracıma ücretsiz yüklenmesini istiyorum. Bu servisin araç sahibine sormadan yapması gereken bir işlemdi garanti süresi içinde. Ama yapmadı.

 • Citroen Temsilcisi09 Temmuz 2015

  Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Üretici garantisi sona eren araçlarda Navigasyon harita güncelleme işlemleri yetkili servislerimizde ücreti olarak gerçekleştirilmektedir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön