03 Ekim 2013

Citroen Kapora İadesini Yapmıyor!

29/09/2013 Pazartesi günü Uşak Çağdaş Otomotiv Citroen yetkili bayisinden C elysee attraction tecno model bir araç almak için anlaşma yaptık. Aracın fiyatının 35.000 TL olduğunu söylediler ve eski aracımı takas alıp üzerine 22.000 TL nakit vermem gerektiğini söylediler, 200 TL kapora aldılar. Fakat İzmir ve İstanbul'dan aldığım aynı özelliklerdeki sigorta dahil araç fiyatı 32.500 TL bunu yetkililere bildirdim bana anlamsız açıklamalar yaptılar.

İş yeri sahibi kabaca laflar söyledikten sonra araç alışımı iptal edip kapora mı geri istedim bana veremeyeceklerini söylediler.

Kadir 1.023 Okunma

Cevaplar

 • Kadir 01 Kasım 2013

  Nasil bir zihniyetiniz var ben anlamadim.

 • Kadir 06 Ekim 2013

  Herhangi bir sonuca ulasamadik.

 • Kadir 06 Ekim 2013

  Sayin Citroen dialog bence su yazdiklarinizda sizde haksiz oldugunuzu biliyosunuz ama birbirinizin yanlislarini kapatmak istiyosunuz. Biz Uşak Çağdaş Otomotiv Citroen'e güvendik 200 tl kapora verdik.Bilseydik aracin 35000tl degilde sigorta dahil 3.2500 tl oldugunu zaten kapora vermezdik.Siz insanlarin güvenlerini suistimal edip haksiz kazanc saglayin adinida bayiler arasi rekabet deyip benim kaporami geri istememin bir haksizlik oldugunuyazin.Ben benim gibi cok magdur oldugunu düsünüyorum ve bu konuyu Tüketici haklarina'da bildirdim.

 • Citroen Temsilcisi03 Ekim 2013

  Sayın yetkili, Müşterimizi yazısında belirttiği gibi anılan aracı satın almak için bayimizle anlaşmış ve aracı satın almak için kaparo bırakmıştır. Kaparo, anılan aracın satın alınacağına dair verilen ticari bir taahhüt olup, bayimiz ile arasındaki ticari ilişki konusudur. Rekabet Kanunu gereği, bayilerimiz fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu kanunla, en iyi fiyatı araştırma ve bulma tüketicinin sorumluluğuna verilmiştir. Yukarıda anılan nedenlerden dolayı kaporanın iadesi beklenmemelidir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön