02 Ekim 2014

Citroen İkame Araç İstiyorum!

Aracımın motorunda bir hortumun aks körüğüne sürtmesi sonucu aşındığını ve değişmesi gerektiği söylendi. Ancak bunun sebebi daha önce başka bir parçayı değiştiren yetkili servisin o hortumu düzgün yerleştirmemiş olması. Yani o hortumun aks körüğüne sürtmesinin sebebi daha önce parçayı değiştiren yetkili servisin işini düzgün yapmamış olması.
Şimdi bu hortumun Türkiye de olmadığı ve Fransa'dan geleceği sürenin ise 15 - 20 gün süreceği söyleniyor. Aracımın da bu şekilde çalışması imkansızmış.
Hem işini düzgün yapmayan bir yetkili servis yüzünden 20 gün aracım serviste kalıyor.Hemde benim mağduriyetim giderilmiyor.Sanayide bir ustadan ne farkı var yetkili servisin?

Serkan 4.066 Okunma

Cevaplar

  • Serkan 02 Ekim 2014

    az önce bu konu üzerine telefonla arandım ve uzun süre anlattım. aracımın hortumu herhangi bir yağ akması sonucu değil aks körüğüne sürtmesinden kaynaklı aşınmış. bunu ben gözlerimle gördüm. eğer bir yağ yüzünden deforme olmuş olsaydı bu hortumun genelinde olurdu. bu deformasyonun bir sürtünmeden olduğu apaçık ortada tek bir noktada ve bildiğimiz sürtünme iz yapmış. evet şimdi bunu yazarken tekrar telefonla arandım ve yağdan dolayı hortumun şiştiğini ve aks görüğüne değitiğini söyledi hanfendi. yani ısrarla kusur kabul edilmiyor. tışı tel çevrili olan bir hortumun nasıl şiştiğini gerçekten anlamış değilim. ki bana ilk görüşmede sürtünme olmadığı yağdan dolayı aşındığı söyleniyor ikinci görüşmede ise yağdan şiştiği ve körüğe sürttüğü söyleniyor. biraz daha ısrar etsek ne söylenecek gerçekten merak ediyorum. arabamı servisten aldığım gibi satışa çıkaracağım bir daha citroen mi kesinlikle hayır...

  • Citroen Temsilcisi02 Ekim 2014

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç 30 Eylül 2014 tarihinde, “Soğutma sıvısı kontrol uyarısı ve ilk çalıştırmada hararet uyarısı yüksek oluyor” beyanıyla servisimize giriş yapmıştır. Serviste gerçekleştirilen incelemede motorun üst kısmından gelen yağdan dolayı soğutma suyu hortumunun deforme olarak aksın üzerine sarktığı görülmüş ve zaman içerisinde hortuma zarar verdiği tespit edilmiştir. Sorunun kaynağı, hortumun üzerine yağ gelmesiyle ilgili olup, daha önce değişimi gerçekleştirilen devirdaim pompasının montajıyla hiç bir ilgisi bulunmamaktadır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön