18 Mayıs 2015

Citroen Hava Yastığın Patlayıp Açılmaması!

2012 model kaşkolu aracığım ile kaza geçirip 27 Nisan'da Trabzon Kofoğlu yetkili servisine teslim ettim. 2-3 gün içerisinde Exper işlemi tamamlandığı belirtilip, 7 ile 10 günde (07-11 Mayıs) teslim edileceği söylendi.

Daha sonra tekrar aranıp yetişmeyeceği ve yeni teslim tarihi olarak 15-16 Mayıs olduğu iletildi. 15 Mayıs Cuma günü aranıp "Hava yastığının patlamış ama açılmadığı fark edildi ve Exper beklendi" iletildi.

Araca bakmaya gittiğimde cila işlemi henüz bitmediğini gördüm. Yetkili kişinin olmadığı söylenince, telefonda görüşmek istediğimi belirtmeme rağmen telefon numarası verilmedi. Hava yastığının patlayıp açılmaması ve yetkili muhatap bulamamaktan dolayı şikayetçiyim.

Göktuğ 2.521 Okunma

Cevaplar

  • Göktuğ29 Mayıs 2015

    27 Nisan'da teslim ettiğim araci 29 Mayis'ta teslim aldım

  • Göktuğ18 Mayıs 2015

    İlk olarak Citroen firmasına hızlı dönüşleri ve uzamaya devam eden servis suresi nedeniyle olan mağduriyetime önerdikleri çözüm önerisi için teşekkür ederim. Fakat 16 Mayıs tarihinde serviste gördüğüm araç, burada bildirildiği gibi temiz ve cilası tamamlanmamıştır. On sol taraftaki çizikler devam ediyordu. Aklıma gelseydi paylaşmak için fotoğrafını çekerdim. Ayrıca bu kadar ciddi ve insanların olum ile yasam arasındaki çizgiyi belirleyen bir güvenlik önlemi ilgili ariza aracın servisteki 18. günde fark edilmesini de acıkladığını düşünmemekteyim. Bana iletilen, arizanin eksper tarafından fark edilmemiş olması böyle bir gecikmeye neden olunmustur. 20 gündür servisteki arabamın ne kadar daha serviste bekleyeceğine dair soru işareti uyandırmıştır. Son olarak, hava yastığının patlak olduğu ilk incelemede fark edilseydi belkide total pert olacaktı ve değer kaybı olmayacaktı. Bunun ile ilgili kasko firmasına da şikayette bulunacağım.

  • Citroen Temsilcisi18 Mayıs 2015

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. İlgili aracın hasar onarımı müşterimize yetkili servisimiz tarafından belirtilen 16 Mayıs 2015 tarihinde detaylı temizliği yapılarak hazır duruma getirilmiştir. Ancak araçla ilgili servis tarafından yapılan son kontrollerde; Aracımız hasar tespit cihazına bağlanlanmış ve aırbag sisteminde arıza gözlenmiştir. Burada araç arıza durumunu emniyet kemeri ön gericileri olarak vermiştir. Ön gericiler ve aırbag beyni yedekparçaları araca takılmış, tanıtımı yapılmaya çalışılmıştır. Fakat araç tanıtımı kabul etmeyip uyarı vermeye devam etmiştir. Bu aşamada ekrandaki uyarının gitmediği görülmüştür, Airbag fişeklerinin patlamış olmasına rağmen, araca sonradan takılan ve orijinal olmayan kılıf sebebiyle görevini yerine getiremediği anlaşılmıştır. Bu konuda ekte resimler mevcuttur. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön