14 Ocak 2015

Citroen Hava Soğukken Vites Donuyor!

Citroen nemo araçlarımı 2010 yılının sonunda aldım. Şimdi birkaç sorum var Citroen yetkililerine umarım cevaplayabilirler.
1/ Araç sabahları hava soğukken vites donuyor, diğer araçlar vızır vızır giderken ben neden beklemek zorundayım?
2/Servisi aradığımda yetkilinin bana verdiği cevap, efendim soğuk havalarda bu olur yarım saat yerinde çalıştırın cevabı sizce şakamı?
3/Bu araçlar Türkiye'nin doğusunda kullanılabiliyor mu? Çünkü verdiğiniz cevaba bakılırsa asla kullanılamamalı değil mi?
4/Hasta isem ve acil tıbbi yardım almam gerekiyor ise, Citroen'in bu araçtaki yapmadığı izalasyon tasarrufu ne kadar?
5/Yani benim ve ailemin değeri ne yetişemediğim için ölürsem diye soruyorum, ne kadar?

Esat 3.601 Okunma

Cevaplar

  • Esat 14 Ocak 2015

    Sayın Citroen yetkilileri, bu cevap beni tatmin etmedi etmediği için buradayız. Bu yanıt benim sorularımın cevabı değil, önce neden üretici kaynaklı bir sorun değil onun cevabını bulmalıyız, hata bende değil demek sorunu çözmüyor, eğer yetkili iseniz hatanın neden sizde olmadığını açıklayın lütfen. Eğer hatanın neden sizde olmadığını açıklayamazsanız bu sorunu tüketici hakları mahkemesinde tartışırız. Çünkü tüketiciyi bir şey bilmez gözü ile görmenizi hazmedemiyorum. Bu hataya üretici hatası değil demek bence bir aymazlıktır olayı geçiştirmektir, benim başıma geldikten sonra bir çok forum sitesinde aynı sorunla karşı karşıya kalan insanları gördüm bir çoğu kaderine razı olmuş çaldığı kapılar yüzüne kapanmış, bence böyle olmamalı haklarımızı bilmeliyiz ayıplı ürün satan firma eğer ciddi bir firma ise hatasının arkasında olmalıdır bedeli ne olursa olsun ayakta kalması buna bağlıdır. Bu noktada bizim yapabileceğimiz mademki üretici hatasını kabul etmiyor en azından bunu dile getirip insanları bu konuda uyarmaktır ki böyle bir hataya düşmesinler. Çünkü üretici firma aracı satarken, bu ürünü satın alırsanız hava sıcaklığı -2 derecenin altında benim ürünümün vitesi donar, açılması için yarım saat çalıştırılmalıdır diyemiyor ve bu sorun üretici hatası değil. Bu yanıtınız öncelikle sizin vicdanınız rahatmı? Eğer rahatsanız sorun yok. Ama ben her mecrada hakkımı arayacağım artık nereye kadar giderse saygılar.

  • Citroen Temsilcisi14 Ocak 2015

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Müşterimizin aracında yaşadığını beyan ettiği durum, daha önce tarafımıza iletilmiştir. Konuyla ilgili olarak kendisiyle temas kurularak üretici kaynaklı bir sorun olmadığı hususunda gerekli açıklamalar yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön