19 Aralık 2013

Citroen Garantili Aracımın Sorununu Gidermiyor!

2011 model Citroen C-5 e-hdi mcp model aracımın garantisi devam ederken araç da yaşadığım kalkışlarda ve vites değişimlerinde titreme sorununu gerek periyodik bakımlarda gerekse ara ara yetkili servise giderek şikayetimi ilettim. Her defasında vites alıştırması yapılıp yazılım yüklenip geri gönderildim. Ancak garanti sürem dolduktan sonra tekrar bu şikayetten servise gittiğimde volant setinin değişmesi gerektiğini söylediler.

Nasıl oluyorda garanti devam ederken araçta ki sıkıntılar geçiştiriliyor. Garanti sona erdiğinde malzeme değişiminden bahsediliyor. Citroen'in araçları garanti durumlarına göre değilde, bildirilen şikayetlerin çözümüne göre değerlendirmesi gerekmez mi?

Veli 1.418 Okunma

Cevaplar

  • Citroen Temsilcisi20 Aralık 2013

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Debriyaj seti ve volan birlikte çalışan ve kullanım ömrü kullanım koşullarına bağlı parçalardan olup, üretici garantisi kapsamında değerlendirilmemektedir. MCP (Mechanical Compact Piloted) otomatikleştirilmiş mekanik şanzımanla donatılmış araçlarda debriyaj baskı plakasının ve balatasının erken aşınmasının en önemli sebebi, hafif yukarı eğimli yollarda aracı frenle değil gaz pedalına hafifçe dokunarak yokuşta tutmak veya gaz pedalına kararsız basmaktır. Bu iki hareket, aracınızın sürekli yarım debriyajla çalışmasına ve debriyajın erken aşınmasına neden olmaktadır. Gaz pedalına basılarak aracın sabit bir pozisyonda tutulmaya çalışılması veya çok düşük hızlarla ilerlemeye çalışmak yarım debriyajla çalışmaya neden olur. Yarım debriyaj durumunda, debriyaj balatasının, baskı plakasının ve volanın (Birlikte çalışan parçalar olmasından dolayı) sürtünmeye bağlı olarak aşırı ısınması ve deformasyon sonucunda kullanılmaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Bu tip parçaların kullanım ömrü, tamamen kullanım şartlarına bağlıdır. Kullanılacağı süre ve kilometre tamamıyla nasıl kullanıldığıyla bağlantılıdır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön