30 Eylül 2014

Citroen C4 Çift Kutleli Volan Problemi!

Renault 2011 model mcp şanzımanlı 1.6 e-hdi aracımı 20.000km de iken yetkili serviste kontrol ettirerek aldım. Şimdi 55.000 km de.Son 5.000 km de kalkışlarda silkeleme şikayeti yapmaya başladı. Serviste bunun volant kaynaklı olduğu ve sağlam olduğu tahmin edilen baskı balata seti ile birlikte değişmesi gerektiği bildirildi. Bir önceki kasada yıllarca kullandığım yarı otomatik mcp şanzımanın, hiç zorlanmadan kullanımda,yetkili servisçe 'kullanıma bağlı olduğu ve herhangi bir ani kalkışla tekrar etmesinin çok olası' olduğu iddia edilen volan deformasyonu nedeniyle ciddi bir masraf çıkarması beni fazlasıyla üzdü.

Kaan 7.475 Okunma

Cevaplar

  • Kaan 30 Eylül 2014

    Merhaba, ilgililerden özellikle rica etmeme rağmen bana verdikleri yanıtta bulunan komik şartlar buraya yazılmamış. Özetlemek gerekirse, her gün düz zeminde park edilen, şehirlerarası yolda kullanılan, tecrübeli mcp kullanıcısı tarafından yarım debriyajsız kullanılan aracım 55.000 km de VOLANT arızası yaşamıştır. Zaten ilgilinin bana verdiği cevaba göre bunlardan herhangi birinin yapıyorsanız her bakımda volant değiştirmeniz olasıdır. Problemin debriyaj balatasında da olması durumunda bir talebim olmadığını, sorunun dmf tipi volantdan kaynaklı olduğunu belirtmeme karşın citroen kendi seçeceği serviste dahi bu testi yapmaya yanaşmamıştır. Araba kullanmayı bilen bilinçli tüketicilerin dikkatine sunarım. Saygılarımla.

  • Citroen Temsilcisi30 Eylül 2014

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Aynı konu müşterimiz tarafından Citroen Dialog’a e-posta yoluyla iletilmiş olup, üretici garantisi kapsamında yer almayan 55.000 Km’deki aracın debriyaj sistemi ve volanında üretici kaynaklı bir sorun olmadığı hususunda gerekli açıklamalar yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön