Citroen Berlingo Aracımın Garanti Kapsamı

Salih M. |

Citroen marka Berlingo araç aldım tüm bakımlarımı serviste yapıyorum ama hiçbir şey garantiye girmiyor. Bu nasıl garanti amartisör ses var rotillerde ses var. Ben bu işten bir şey anlamadım. Bu servisten mi kaynaklanıyor yoksa şirketen mi kaynaklanıyor. Bizden garanti hizmeti için belli bir bedel ödüyoruz ve ödediğimiz bedelin karşılığını alamıyoruz. Bizden bu bedeli almayın garantide vermeyin bu garanti hizmeti iletişim yapılmasın istiyoruz.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Salih M.
  18 Mart
  21:33

  BENDE BİR SERVİSİM BEN BÜLE BİR HİZT GÖRMEDİM
  BU UZDEN BİRDAHA CİTROEN ALMAM

 • Salih M.
  05 Mart
  09:50

  müşteri yanlarında iç kıymeti yok sadice bir banka gibi para almak uzeri kulanılıyor araza cevbında çok geç cevap veriliyor garanti hizmetinden yaralanmıyor
  aman kımse almaın

 • 26 Şubat
  11:27

  Sayın yetkili,

  Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Tüm modellerimizin satışı sırasında isteğe bağlı olarak uzatılmış garanti dışında “Garanti hizmeti” veya herhangi bir ad altında herhangi bir bedel alınması söz konusu değildir. Üretici garantisi, araçta çıkabilecek üretici hatalarının bedelsiz olarak onarımı ve/ veya parça değişimi için verilmektedir. Ancak otomobillerdeki bazı parçaların ömrü üreticinin üretim kalitesi ile ilgili olmayıp, kullanım koşullarına bağlıdır.

  Araçların alt takımları, güvenlik ve konforu korumak için, aşınan ve kullanım ömrü kullanım koşullarına bağlı parçalardan oluşmaktadır. Bu tür parçalar garanti kitapçığının “Garantinin Kapsamadıkları” listesinde yer alan ve aracın garanti süresi ile ilişkisiz olarak, garanti kapsamında değerlendirilemeyen parçalardır.

  Bunun nedeni, amortisör, salıncak, rot, rot başı ve rotil gibi parçaların ömrünün kullanım koşullarına bağlı olmasıdır. Araçların bozuk satıhlı yüzeylerde yavaş sayılmayacak hızlarda kullanılması, yavaşlama kasisleri, çukur vb. alanlardan süratle geçilmesi anılan parçaların kullanım ömrünü belirlemektedir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Citroen Dialog