14 Mayıs 2014

Citroen Bayraktar Garantili Lpg'li Aracımı Servise Almadı.

2013 Aralık ayında Bayraktar otomotiv Çekmeköy'den aldığım Citroen C3 marka aracımı kendi tasarrufum doğrultusunda Lpg taktırmaya karar verdim. Bir süre sonra başka bir konu ile ilgili aracımı servise götürmem gerekti ama yetkili servis araçta Lpg olduğu için servise alamayacağını söyledi. Yani Citroen garantili aracını servise sokmayacağını söyledi.

Resmi işlemleri yapılmış devlet tarafından onaylanmış (hatta Avrupa'da Lpg'li araçlara teşvik vardır). Bir işlemi Citroen bayisinin tanımaması ne kadar yasaldır? Aracın üretildiği Fransa'da Lpg'li araçlara otopark ve otoyollar ücretsizdir. Hal böyle iken bizim Citroen Türkiye neden kraldan çok kralcılık yapmaktadır? Üstelik bu ilk sıkıntım değil.

Korhan 3.691 Okunma

Cevaplar

  • Citroen Temsilcisi14 Mayıs 2014

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Servislerimizde LPG sistemi takılmış araçlara hizmet verilmemektedir. Bunun nedeni; Tüm yetkili servis istasyonlarımız her tür kaza durumuna (yangın, sel, deprem, kaza, vs.) karşı sigortalanmak ta olup, sigorta şirketleri LPG'li araç nedeniyle oluşabilecek yangın/kaza durumlarını poliçe kapsamı dışında bırakmaktadır. Diğer yandan; müşteri araçlarında farklı markalı, birbirinden değişik teknolojili LPG sistemleri bulunmakta olup, yetkili servis personelinin bu sistemlerin hassasiyetini ve acil müdahale tekniklerini bilmeden araca herhangi bir müdahalede bulunmasının beklenmesi doğru olmayacaktır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön