14 Şubat 2014

Citroen Bayi Eksperiz Sonrası Araç Hakkında Yanlış Bilgi Verdi

10.02.2014 tarihinde Kdz.Ereğli Gençler Otomotiv Citroen yetkili bayine ekspetiz için bir C4 götürdüm. Arabada ufak tefek sorunlar olduğunu, onun dışında sağlam olduğunu, tüm bakımların periyodik olarak kendilerinde yapıldığını söylediler. Aracı satın aldım, araç pertli çıktı. Değişen parçası var, şasesinde işlem var, vs.

Ayrıca araç söyledikleri gibi tüm bakımları orada yapılmamış, Citroen servis sisteminde sadece bir defa arıza üzerine orada tamir kaydı var, başka hiçbir kayıt geçmişi yok. Bir de benden aldıkları 100 TL'lik ekspertiz ücreti karşılığında faturaya Mekanik Bakım - Onarım yazmışlar, sonradan gördüm. Pert araç satışı yapan kişiyle danışıklı dövüş yaptıkları çok açık.

Ali 2.803 Okunma

Cevaplar

  • Ali 14 Şubat 2014

    1. Eger ben araca genel kontrol yapilmasini talep ettiysem, faturaya "genel kontrol" yazmaniz lazim, sorumluluktan kacmak icin "mekanik bakim-onarim" yazmislar. 2. Citroen servis sisteminde sadece bir onarim kaydi olan, uc ay once alinmis ve Kdz.Eregli'ye gelmis olan bir araca "tum bakimlari bizde yapilmis bir arac" dediler. Yazmis oldugunuz beylik laflarla bunlari da aciklarsaniz sevinirim.

  • Citroen Temsilcisi14 Şubat 2014

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Müşterimiz 2.el ekspertiz talebiyle servisimize gelmiştir. Servis yetkilisi tarafından 2.el ekspertiz kontrolünün yapılmadığı bilgisi verilmiştir. Bunun üzerine araca genel kontrol yapılmasını talep etmiştir. Serviste gerçekleştirilen inceleme ve kontrollerde aracın şasi kollarının düzeltildiği, ön torpidonun üzerinde bulunan sağ hava yastığı bölümünün kaplanarak tamir edildiği, sağ motor kaputu tavanında ezikler olduğu, radyatör panelinde ve far ayaklarında kırıklar, motorda yağ kaçakları, ön tampon alt muhafazasının araç üzerinde olmadığı görülmüştür. Üretici tarafından standart ve metotları belirlenmiş bir ikinci el ekspertiz işlemi bulunmamaktadır. Serviste gerçekleştirilen kontrol işlemi kapsamı ve fiyatı her serviste farklılık gösterdiği için “bilgilendirme” amaçlı olup bir taahhüt içermemektedir. Bunun nedeni, ustalıkla gizlenmiş işlemlerin veya fark edilmesi mümkün olmayan onarım işlemlerinin otomobillerde gerçekleştirilebileceği gerçeğidir. Örneğin, bir otomobil altından aldığı ağır darbe neticesinde karoseri hasarı olmaksızın pert seviyesine ulaşılabilir. Yetkili servis dışında gerçekleştirildiği için kayıtlarımızda da görünmeyecek bu durumun gözle kontrol yoluyla tespiti de mümkün değildir. Servis girişi olmayan araçların hasar durumu ve hasar geçmişi hakkında kaza ve pert bilgileri kısa adı TRAMER olan Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezine aracın plakası yazılarak kısa mesajla sorgulama yapılmaktadır. Servislerimizde onarılmamış bir otomobilin pert kaydına ulaşmamız beklenmemelidir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön