02 Aralık 2014

Citroen Arızalı Aküyü Değiştirmiyor.

Aracım garanti kapsamında iken akünün amper düşmesi sebebi ile start stop sistemim çalışmadı, dolayısıyla aküm yaklaşık 8 ay önce şarja alındı. Aküm şarj olduktan sonra Citroen otosaydan aracımı aldım ve yaklaşık 8 ay start stop mekanizması devreye girerek kullandım. 1 ay önce mekanizma çalışmayınca 60000 bakımda gösterdiğimde aynı sorunla karşı karşıya kaldık. Aküm tekrar şarja girdi, fakat akünün artık şarj olmadığı ve değiştirilmesi gerektiği söylendi. Ama 4 ay önce akümün garanti kapsamından çıktığı söylendi. Sonuç olarak garanti kapsamında iken aküm şarj olmayıp değiştirilse idi bu sorun olmayacaktı ama servis garanti süresini şarj yaparak geçirdi. Şimdi ise700 TL akü fiyatı çıktı.

Mustafa 3.366 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa 12 Eylül 2017

    Arızalı akü değiştirdikten sonra 3 yıldır kullanıyoruym herhangi bir start stop arızası vermedi. Kullanan kişi ile ilgili olmayan bir durum. demek ki akü arızası varmış.

  • Mustafa 30 Mart 2016

    Arızalı aküyü yaklaşık 3 ay sonra değiştirdim. Akünün amper gücünün kullanmakta olduğum arabayla uyumsuz olduğu söylendi. Yaklaşık 2 yıldır start stop arızası olmadan kullanabiliyorum. Bu araçlarda 50 amper veya 55 amperlik akünün olmaması dileği ile. Elimdeki akü 90 amperlik bu arada hiçbir sorun yaşamıyorum.

  • Citroen Temsilcisi03 Aralık 2014

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, 22 Kasım 2014 tarihinde “60.000 Km periyodik bakım ve Stop&Start çalışmıyor” beyanlarıyla Otosay Otomotiv isimli yetkili servisimize giriş yapmıştır. Serviste gerçekleştirilen diagnostik inceleme ve ölçümlerde akünün değiştirilmesi gerektiği tespit edilmiştir. Akünün şarj durumu veya yenilenmesi gerektiği test cihazı tarafından kontrol edilmekte olup, müşterimizin 22 Ocak 2014 tarihindeki servis ziyareti sırasında “Stop&Start çalışmıyor” beyanı üzerine akünün şarj edilmesi gerektiği uyarısı verilmiştir. Akünün şarj edilmesinin üzerinden on ay geçmiştir. Arızalı bir akünün şarj edilmesi ve şarj edildikten sonra on gibi bir süre kullanılması maalesef mümkün değildir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön