28 Ekim 2016

Citroen Arıza Teşhisi Yapamaması Ve İlk Alındığı Aylardan İtibaren Çözüm Bulunmaması.

2015 Mart ayında İstinye Bayraktar Otomotiv den Citroen C4 Picasso araç aldım. Araç halihazırda 7000 km yol yapmış olup, bu zamana kadar 5 defa servise gitmek zorunda kaldı. Araç kitlendiğinde aynalar altında yanan ışıklar sönmüyordu. 2 defa kapı söküldü, tesisat kontrol edildi, kısa devre var mı diye bakıldı, beynin program güncellemesi gerekiyor dediler vs vs.

Pek çok şey söylenmesine rağmen hala bir çözüm bulunamadı. 2 aydır da Fransa'dan soruna yönelik çözüm beklediklerini söyleyip geçiştiriyorlar. Bu süre zarfında yeni araba yapılırdı ama Citroen sıfır olarak aldığım günden bu yana bir türlü çözüm bulamadı. Ya bu sorunu çözün ya da bu araç kusurlu deyip kusurunuzu kabul edin. Umarım satarken ilgilenildiği gibi şu an da ilgilenen birileri çıkar.

Ugur 7.425 Okunma

Cevaplar

  • Ugur 31 Ekim 2016

    Motor çalıştırıp stop edildikten sonra kapılar kilitlendiginde ışık normal olarak yanıyor ve sönüyor. Yalnız motor calistirilmadigi zaman kapılar açılırken ışık yanıyor fakat kapılar kitlendiginde ışık hiç yanmıyor. Bu husus Bayraktar otomotivdeki serviste elektrik islerinden sorumlu Fatih beye durum iletilmis durumun sıkıntılı olduğu kabul edilmiştir. Dolayısıyla yukarıda bahsettiğiniz gibi iç aydınlatma düğmesi ile hiç alakası yoktur ve hala sorunuma bir çözüm bulunabilmiş değildir. Telefonla konusulanlari buraya aktarın yalan dolanlari değil. Hala bir çözüm bulmanızı bekliyorum.

  • Citroen Temsilcisi31 Ekim 2016

    Sayın şikayetvar.com yetkilisi, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Zayıf bir aydınlık durumunda, aydınlatma kumandası "AUTO" konumundayken ve aydınlık algılayıcı tarafından algılanan ışığın şiddeti zayıf olduğunda devreye girer. İç aydınlatma düğmesi (tavan lambası) AUTO konumunda iken ayna altı aydınlatma lambaları; *Kontak kapatıldığında *Kapılar açıldığında * Kapılar kapatılıp kilitlendiğinde * Kilitli kapılar açıldığında * Refakat aydınlatması yandığı sürede çalışıyor. Tavan lambası OFF konumunda ise dikiz yanası spotları sadece kontak kapatılıp kapı açıldığında yanmaktadır. Servis yetkilisi tarafından müşterimizle temas kurularak dikiz yanası spotlarının çalışması hakkında bilgi verilmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön