Citroen Aracın Amortisör Arızası Garantiden Giderilmiyor!

Mehmet K. |

2012 model Citroen Marka Yeni berlingo combi sx 1. 6 HDI Binek aracım henüz 6900 km de aracım amortisörlerinden gelen ses üzerine servise götürdüm lakin aracımın ticari değil binek olmasına rağmen yedek parçanın garanti dışı olduğu bilgisini verdiler. Parçaların bakım ve değişiminin ücretli yapılacağını söylediler. 2014 yılına kadar garantili olan aracım neden garantiden faydalanamadığını sorduğumda amortisör garanti dışı dediler. Amortisör araca dahil olan bir parça olduğundan garantiden faydalanmasını talep ettim ama nafile.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet K.
  02 Nisan
  18:56

  Bu araç yeni. alındıktan sonra daha 2000 km de iken amortisörlerden ses geliyordu...
  Kahramanmaraş ve Adıyaman Aksa Jeneratör yetkili servisiyiz.
  aynı tip Peugeot marka 4 adet daha aracımız var bunlarda da aynı problemi yaşadık fakat 20000 km ye kadar amortisör garantisi bulunan araçlarımızı yetkili servis te sorunsuz olarak değiştirdik.
  Bizde bir firma servisliği yaptığımızdan iyi biliyoruz ki bazı parçalar üretim hataları nedeni ile de bozulabiliyor.
  Firmadan isteğimiz bozulan amortisörümüzün üretim hatasından dolayı değiştirilmesi olacaktır. Müşteri memnuniyeti için bu isteğimizi değerlendirmelerini rica eder, iyi çalışmalar dileriz.

 • 26 Mart
  15:17

  Sayın şikayetvar.com yetkilisi,

  Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Amortisörler, aracın teslimi esnasında sunulan Garanti ve Bakım Kitapçığı’ndaki Garantinin Kapsamadıkları alanında da belirtildiği üzere, amortisör ve diğer “kullanım ömrü kullanım koşullarına bağlı parçalar” üretici garantisi kapsamında değerlendirilemez. Aracın bozuk satıhlı yüzeylerde yavaş sayılmayacak hızlarda kullanılması, aşırı yüklenmesi, yavaşlama kasisleri, çukur vb. alanlardan 10 Km/saat’in üzerindeki hızlarla geçilmesi amortisörün kullanım ömrünü belirlemektedir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Citroen Dialog