19 Kasım 2014

Citroen Aracımın Motoru Arızalı.

2013 Model 1.4 c3 ehdi Confort modelidir. 2014 şubatta Bayraktar otomotiv Çekmeköy'den aldım. Motor arızası vererek servis ışığı yanıyordu. Bu yaklaşık olarak 4-5 kez oldu. Araçta servis bakımı yapıldıktan 2 ay sonra motor arıza sinyali ve servis lambası ışığı yaklaşık olarak 20-30 saniye kadar yandı ve akabinde motor güçten düştü.

Servise bununla ilgili en az 2 kez gittim ve en sonunda güncelleme ve bir parçayı değiştirmişler. Şimdi ise yaşadığım sorun daha da büyüdü. Dün yolda giderken araç 3-4 defa aracım sustu ve tekrardan çalışmadı. Aracın tüm ikaz lambaları yandı. Fren tutmadı. Daha yeni yapmışlardı. Anladım ki yapamamışlar. Az kalsın canımdan oluyordum. Bana yol gösterir misiniz?

Erhan 6.764 Okunma

Cevaplar

  • Erhan 19 Aralık 2014

    Aynı Hata 3. kez oluyor ve her seferinde ben ölümden dönüyorum. Erhan I. | 2014-12-17 21:10:35 Geçenlerde araç yolda giderken aniden stop etmesi ve tüm ikaz ışıkları (hepsi-service-motor), firen tutmaması gibi. Sorunlarla servise alınan aracım (3 hafta serviste kaldı) alternatör değişti. Fakat aracım halen sorunlu bir şekilde devam etmekte. Bugün 2 defa daha stop etti ve firen yine tutmadı. Yine tüm ikaz ışıkları (motor-servis dahil) yandı. Ayrıca start stop halen kendiliğinden devreye giriyor. Son olarak park ederken geri viteste aracım yine hata verdi. Araçta kronik bir hata olduğunu düşünmekteyim. Çünkü her seferinde daha da kötü oluyor. Bu araç yüzünden gerçekten ya ben öleceğim veyahut başka kişilere istemsizce zarar vereceğim. Araç: c3 otomatik 2013 dizel (3.kez aynı sorun)

  • Erhan 22 Kasım 2014

    Merhabalar, Siz gecen gelişimin bu seferki Yaşadığım sorun ile ilgili olmadığını dile getirmişsiniz fakat ben her geldiğimde bu sorunu dile getirdim. Ayrıyetten Aracın ikaz ışıkları denildiğinde siz ne anlıyorsunuz anlamadım fAkat bunun motor ışığıda OLDUĞUNU söyleyebilirim ben tek tek Söylemek yerine tüm ikaz ışıkları diye dile getirdim. Birde son olarak Aracın loglarında herhangi bir hataya rastlanmadı demişsiniz fakat yolda giderken Yaşadığım bu sorunlar nereden kaynaklandı. Yani araç daha yeni 18 bin km de nasıl oluyorsa bu araç bukadar çok sorun çıkarabiliyor. Lütfen aracımın iyice kontrollerini yapın aksi halde birdahaki aynı sorundan servise geldiğimde işlemlerimi hukuki yollarla gidermeye çalışacağımı bildirmek isterim. Az değil tırnağımızdan arttırarak araç alıyoruz baya para veriyoruz lütfen bunları dikkate alınız.

  • Citroen Temsilcisi20 Kasım 2014

    Sayın yetkili, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Müşterimizle temas kurularak aracında yaşadığını belirttiği durumun detaylı olarak incelenmesi için servisimize davet edilmiş olup, anılan araç 19 Kasım 2014 tarihinde, — Seyir Halinde Stop&Start devreye giriyor — Gösterge ışıkları yanmaya başladı — Akü ikazı sönmüyor — Motor stop ettikten sonra 5 Dakika kadar çalışmadı Beyanlarıyla servisimize giriş yapmıştır. Servisimizde gerçekleştirilen diagnostik kontrollerde aracın hafızasına kayıtlı herhangi bir hata kodunun olmadığı görülmüştür. Stop&Startın devreye girmesiyle ilgili olarak altenatör kayışı ve gergi rulmanı değişimi yapılmakta olup, işlemler tamamlandıktan araç değişik kullanım ve yol koşullarında test edilecektir. Müşterimizin bir önceki servis ziyaretinde “Motor ikaz lambası yanıyor” beyanıyla giriş yapılmıştır. Aracın diagnostik hafızasına kayıtlı hata koduna istinaden yazılım güncellemesi yapılmıştır. Araçta yaşandığı beyan edilen durumun bir önceki servis girişiyle bir ilgisi bulunmamaktadır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön