05 Kasım 2013

Citroen Aracımın Motor Sesi Aracın İçine Geliyor!

Citroen DS5 marka araç sahibiyim. 5 gün önce şikayetlerimden biri olan motor sesi izolasyon keçesinin 15 cm'lik kısmını yırtılması ve aracın içine normalden fazla ses girmesi şikayetiyle değişimi talebiyle aracı Citroen Mersa Güngören yetkili servisine bıraktım. 2 gün sora arayıp bahsi geçen parçanın bin küsur TL masrafı olduğunu ve garanti kapsamına alınmadığını söylediler.

Ben serviste iken kendileri de hatanın müşteri kaynaklı olmadığını kabul ettikleri halde adı geçen parçayı değiştirmediler. Yani firma ne dayanıklı malzeme kullanıyor ne de yaptığı işin arkasında duruyor. Ayrıca araçla 60 KM yol yapılmış ve aracın içinden cızırtı seviyesinde sürekli ses var yani nasıl bir test 60 km sürebilir nasıl bir mekaniker sorununu ancak 60 km yaptıktan sonra anlayabilir merak ediyorum.

Emre 881 Okunma

Cevaplar

  • Citroen Temsilcisi06 Kasım 2013

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, 28 Ekim 2013 tarihinde, “Motor keçesi yırtılmış” ve diğer sorunlarla ilgili Mersa Otomotiv’e giriş yapmıştır. Serviste gerçekleştirilen inceleme ve kontrollerde motor kaput izolatörünün dış etken kaynaklı deformasyon (parçalanmış) olduğu görülmüştür. Yaşanan deneyim malzeme kalitesiyle ilgili olmayıp, ürünlerimizin satışı esnasında sunulan üretici garantisi kapsamı dışında yer almaktadır. Araçta gerçekleştirilen test sürüşü müşterimizin “110 Km’den sonra frene basınca titreme var” beyanıyla ilgili olarak gerçekleştirilmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön