14 Mayıs 2014

Citroen Aracımın Krom Aksamı Paslandı.

2012 model Citroen Ds3'ümü aldıktan kısa süre sonra krom aksamı paslandı. Bakımlarda servise götürdüğümde şikayetimi bildirdim pasta cila yapıp aracı teslim ettiler. Pasta ciladan 3 ay sonra krom aksam tekrar paslandı. Rutin bakıma gittiğimde pasta cilanın çözüm olmadığını parça değişiminin mümkün olup olmadığını sorduğumda prosedür gereği önce bu şekilde çözüm bulmak zorunda olduklarını tekrarlarsa gerekenin yapılacağı söylendi.

Pastacila ile düzeltilen kromlar birbuçuk ayda paslandı. Servise tekrar gittiğimde artık parça değişimi istediğimi aldığımdan beri sıfır aracı sürekli paslı kullandığımı söyledim bu defa bana garantisi dolalı 5 ay olmuş değişim mümkün değil dediler. Citroen mi bir daha asla.

Dün 65.000 bakımına gittim servise orta kol dayama kilidinde tutukluk vardı zarar görmemesi için ayarlanmasını istedim. Citoren Aracı teslim ederken de kolçağı açıp kapatarak gösterdim. Araç bana teslim edildiğinde kolçak kilidi kırıktı, durumu oradakilere söylediğimde araç geldiğinde kilidin kırık olduğunu istersem ücretle değiştirmem gerektiğini söylediler ve kırık parçayı çıkarıp gösterdiler.

Ebru 3.575 Okunma

Cevaplar

  • Ebru 20 Mayıs 2014

    yetkili servis kol dayama kilidiyle ilgili üzerine düşeni hızla yaptı ancak krom aksamla ilgili verilen yanıt tatminkar değil sıfır alınan bir araçta 1 sene içinde paslanma üretici kusurudur.Eğer çevresel koşullardan kaynaklanıyor olsaydı yan çıtalardada aynı sorun olması gerekirdi.Araçın kapılarını akşam söküp eve götürmediğime göre araba yekpare aynı yerde duruyor.Yetkilinin söylediği gibi farklı üreticilerden sağladıkları bazı parçalar kalitesiz ve bunu incelemeden fotografa bakarak ezbere hata bizim değildir denmesi profesyonel bir yaklaşım değil.

  • Citroen Temsilcisi15 Mayıs 2014

    Sayın yetkili, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. DS3 model aracımızın nikelajlı aksesuarlarında bahsedilen türde üretici kaynaklı bir sorun bulunmamaktadır. Anılan aracımızın ön tampon Citroen logosu, DS3 yazısı, kapı dış açma kolları ve dikiz aynalarında yer alan nikelajlarının farklı üreticiler tarafından, farklı tarihlerde üretildiği ve farklı kaplama malzemeleriyle de kaplandığı düşünülürse, bu durumun üretici kaynaklı bir hata olma olasılığının olmadığı görülecektir. Müşterimizin yaşadığını beyan ettiği deneyim, dış etken kaynaklı (Kimyasal atıklar v.b.) unsurlara maruz kalması sonucunda oluşabilir. Kol dayama kilidinde oluşan sorunla ilgili olarak servis yetkilisi tarafından müşterimizle temas kurularak çözüm bulunması hususunda servise davet edilmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön