Citroen Aracımın Klima Isı Kontrol Düğmesi Camı Çatlaması.

Mete Tamer Ü. |

Şirketimize aldığımız henüz 5000 km'de olan Citroen C4 1.6 e hdi comfort plus aracımın, otomatik klimasının sürücü tarafı ısı kontrol düğmesinin camı bilinmeyen bir nedenle çatladı. Bu çatlak herhangi bir darbe sonucu değil tamamen kendi kendine oluşmuştur.

Konu ile ilgili oto dem yetkili servis ziyaret edilmiştir. İlgili düğmenin resimleri çekilmiş ve garantiden değişim başvurusu yapılmıştır. Yaklaşık 1 hafta sonra servis tarafından aranarak garantiden değişim talebinin reddedildiği, bu parçanın kendi kendine çatlamasının imkansız olduğu bilgisi verilmiştir. Garanti departmanındaki arkadaş ilgili parçayı incelemek yerine, oturduğu yerden fetva verir gibi bir açıklama yapmıştır.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 15 Ocak
  08:56

  Sayın yetkili,

  Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Anılan konuyla ilgili olarak servisimizde gerçekleştirilen kontrollerde üretici kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir. C4 model araçlarımızın klima kontrol panel camının çatlamasıyla ilgli genel olarak yaşanan seri bir üretim hatası bulunmamakta olup, kırık veya çatlak parçalar üretici garantisi kapsamında değerlendirilmemektedir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Citroen Dialog

 • Mete Tamer Ü.
  14 Ocak
  21:54

  Bugün Citroen diyalog benimle irtibata geçti ve çatlak - kırıkların kullanıcı hatası olduğunu belirtti. Kısaca bu durumu kabul etmeyerek sorumlu olarak kullanıcıyı gördüler.

  Citroen marka araç tercih edicek tüketicilerin fikirlerini tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ederim. Sadece ürün satmak değil satılan ürünün arkasındada durulmalı.