Citroen Aracımın Amortisörleri Garanti Kapsamında Değiştirilmedi!

Ömer Faruk A. |

2013 Model Citroen Berlingo 4 aylık ve 12 bin km deki aracımın amortisörlerin den gelen sesler üzerine servise gittim. Yapılan kontroller sonucunda amortisörlerin değişmesi gerektiğini garantiye girmediği söylendi. 650 TL vererek amortisörlerimi yetkili serviste değiştirdim, bir amortisörümde problem olmasına rağmen çift değişildi. Yetkili servis yedek parça garantisinden 1 yıl garantisi var dedi amortisörlerin fakat çağrı merkezi amortisör de garanti söz konusu değildir diyor.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ömer Faruk A.
  24 Ocak
  10:21

  İnsanlar mağdur ediliyor

 • Ömer Faruk A.
  23 Ocak
  12:53

  Benim şikayet sebebim de bu zaten sizin dediğiniz gibi tüm otomotiv firmaları tarafından garanti kapsamına alınmaması gibi bir konu söz konusu değildir.Sıfır araçlarının garanti süresi dolana kadar bir çok otomotiv şirketi amortisörleri garanti kapsamında değişiyor.

 • 22 Ocak
  09:59

  Değerli müşterimiz,

  Amortisörler, üretici tarafından bilinen bir üretim hatası olmadığı sürece, tüm otomotiv firmaları tarafından aynı biçimde hazırlanan ve uygulanan, çıkış noktası sanayi malının doğasına dayanan ve yukarıda açıkladığımız birçok etmene bağlı olarak değişkenlik göstermesi nedeniyle ön ve arka amortisörler, üretici garantisi verilebilen aksamlar değildir.

  Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

  Citroen Dialog

 • Ömer Faruk A.
  21 Ocak
  23:07

  Amortisörleri bizzat kendim değiştirdim o konuda yetkili servisle herhangi bir problemim yok benim anlatmak istediğim bir çok firmada amortisor garantiye girerken citroen de hic bir sekilde garantiye girmemisidr.

 • 21 Ocak
  12:01

  Sayın yetkili,

  Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Anılan araçla ilgili olarak servisimizde gerçekleştirilen periyodik bakımda ön amortisörlerin değişmesi gerektiği tespit edilmiştir. Buna istinaden müşterimizden onay alınarak ön amortisörler yenisiyle değiştirilmiştir. Yetkili servislerimizde ücretli olarak değiştirilen amortisörler için üretici hatalarına karşı verilen garanti süresi 1 yıldır.

  Ancak, amortisörler de ömürlü parçalar içerisinde yer almaktadır. Amortisörlerin kullanılacağı süre ve kilometre tamamıyla nasıl kullanıldığıyla bağlantılı olup, aracın kullanılan yol şartları, yük, sürüş biçimi, çukur ve kasislerden geçme hızı gibi birçok etmene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Anılan nedenlerden dolayı amortisörlerin üretici garantisi kapsamında değerlendirilmesi beklenmemelidir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Citroen Dialog