Citroen Aracımı Sorunları Bitmiyor.

Mehmet T. |

2010 model olarak sıfır olarak aldığım Citroen Berlingo marka aracımda sorunlar bitmiyor. İlk olarak mazot pompasında arıza, direksiyondaki hart hurt şeklindeki ses, debriyaj baskı balata volan takımlarının arızalanması, turbo gövdesinin paslanması, turbo'dan eksoz kaçağı, Turbo muhafaza kapak sabitleme kulakçıklarının kırılması, Arka taraf eşya göz kapağının kırılması, kol dayama sabitleme parçasının kırılması, ön kapı kol kaplamalarının deforme olması, bulunamayan ses problemi gibi devam eden sorunlar.

Direksiyondaki ses problemi için yetkili servisler kronik bir problem olduğunu bu şekilde kullanmam gerektiğini söylediler çözüm yokmuş. Baylas bu problemlerle ilgili cevap vermiyor.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet T.
  14 Ekim
  23:26

  Kronik direksiyondan ses gelme problemi hala devam ediyor ve hala cevap vermiyorlar vermesinler ben sürekli bu problemi anlatmaya devam edeceğim. Sırası geldiğinde yasal yollarada başvuracağım.Hayatımda bu kadar duyarsız bir marka görmedim. Aracı satana kadar her şey iyi sattıktan sonra ne halin varsa gör mantığı. Bu problem aracı sıfır olarak satın aldığımdan beri bu sorun var ve her seferinde servislerde şöyle yapıldı böyle yapıldı diye oyaladılar her seferinde farklı cevaplar verdiler. Neden garanti süresi içersinde bu problem varken parça değişimi veya gereken yapılmadı. Servislerde bu model araçlarda bu problemin kronik problem olduğu ve çözüm bulunamadığı Fransadaki üretici firma ile yazışıldığı cevap beklendiği söyleniyor ve cevap mesajında ise problemdeki sesin standart değerler içersinde olduğu ve tamamen ortadan kaldırılmasının mümkün olmadığı belirtilmiş. Acaba bu sorunu kabul ederlerse kronik problem olduğu için binlerce aracı geri çağırmaları gerektiği ve bunun sonucunda çok büyük maliyetler gerektiği o yüzden sorunu bir türlü kabul etmediklerini düşünüyorum.

 • Mehmet T.
  08 Ekim
  04:27

  Ne kadar garip değilmi. Cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar. Fakat ben aracımda üretici kaynaklı çıkan her problemi bıkmadan usanmadan yazmaya devam edeceğimki insanlar bilgi sahibi olsun.

 • Mehmet T.
  17 Eylül
  06:32

  Direksiyondaki ses problemi hala devam etmekte olup arabayı her kullandığımda sinirlerimi bozmakta ve markaya olan güvenimide tamamen yok etmiştir.

 • Mehmet T.
  10 Ağustos
  15:01

  En son olarak aracın deri direksiyon simidinde erime ve yarılmalar başladı.

 • Mehmet T.
  20 Temmuz
  17:08

  Direksiyondaki ses problemi benden kısa bir süre sonra başka bayiden aynı model araba alan arkaşın arabasında aracı aldığından beri devam etmektedir.

 • Mehmet T.
  08 Haziran
  16:34

  Araçtaki direksiyondaki ses ve hareket halindeki zil sesine benzer şıngırtı şeklindeki ses dahada artmaya başlamıştır.

 • Mehmet T.
  06 Haziran
  02:14

  Verdikleri yanıt olumsuz ( Yanıt başka araç sahibine gönderilmiş)
  Sorunlar devam etmekte olup sorunu çözme konusunda herhangi bir çözüm öneriside getirilmemiştir.
  Fransa PSA' ya sorun iletildi ve cevap bekleniyor.

 • Mehmet T.
  23 Mayıs
  16:47

  Firma gönderdik dediği yanıtı başka arkadaşa göndermiş.Bu kadar ciddiyetsizlik olmaz.(Ben Citroen dialog'a mesaj attığımda mail , telefon no , plaka no gibi bilgileri doğru olarak belirtmiştim.) Firma çözüm üretmek yerine problem olan bu sesi normal sınırlarda kabul edip ortadan kaldırılmasının mümkün olmadığını belirtmiş. Bu asla kabul edilemez bir durum ne demek ben sıfır olarak araç satın alacağım ve aldığımdan beri bu ses devam edecek aracı her kullandığımda sinir katsayılarımı bozacak. Ayrıca bu sesin haricinde bulunamayan ve devam eden başka ses problemide var. Diğer saydığım diğer problemleride kullanıcı hatası olarak belirtmişler ne tesadüf arabayı okadar dikkatli kullanmama rağmen ( Aracım 2010 model fakat görenler 2014 sanıyorlar.) Tüketici olarak bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımı belirtirim.

 • Mehmet T.
  21 Mayıs
  18:11

  Bu konu ile ilgili bana ulaşan herhangi bir cevap yada yanıt yoktur.

 • 21 Mayıs
  14:23

  Sayın yetkili,

  Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Aynı mesaj Citroen Dialog’a e-posta yoluyla iletilmiş olup, mesajına yanıt verilmiştir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.