20 Mayıs 2014

Citroen Aracımı Sorunları Bitmiyor.

2010 model olarak sıfır olarak aldığım Citroen Berlingo marka aracımda sorunlar bitmiyor. İlk olarak mazot pompasında arıza, direksiyondaki hart hurt şeklindeki ses, debriyaj baskı balata volan takımlarının arızalanması, turbo gövdesinin paslanması, turbo'dan eksoz kaçağı, Turbo muhafaza kapak sabitleme kulakçıklarının kırılması, Arka taraf eşya göz kapağının kırılması, kol dayama sabitleme parçasının kırılması, ön kapı kol kaplamalarının deforme olması, bulunamayan ses problemi gibi devam eden sorunlar.

Direksiyondaki ses problemi için yetkili servisler kronik bir problem olduğunu bu şekilde kullanmam gerektiğini söylediler çözüm yokmuş. Baylas bu problemlerle ilgili cevap vermiyor.

Mehmet 5.987 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet14 Ekim 2014

  Kronik direksiyondan ses gelme problemi hala devam ediyor ve hala cevap vermiyorlar vermesinler ben sürekli bu problemi anlatmaya devam edeceğim. Sırası geldiğinde yasal yollarada başvuracağım.Hayatımda bu kadar duyarsız bir marka görmedim. Aracı satana kadar her şey iyi sattıktan sonra ne halin varsa gör mantığı. Bu problem aracı sıfır olarak satın aldığımdan beri bu sorun var ve her seferinde servislerde şöyle yapıldı böyle yapıldı diye oyaladılar her seferinde farklı cevaplar verdiler. Neden garanti süresi içersinde bu problem varken parça değişimi veya gereken yapılmadı. Servislerde bu model araçlarda bu problemin kronik problem olduğu ve çözüm bulunamadığı Fransadaki üretici firma ile yazışıldığı cevap beklendiği söyleniyor ve cevap mesajında ise problemdeki sesin standart değerler içersinde olduğu ve tamamen ortadan kaldırılmasının mümkün olmadığı belirtilmiş. Acaba bu sorunu kabul ederlerse kronik problem olduğu için binlerce aracı geri çağırmaları gerektiği ve bunun sonucunda çok büyük maliyetler gerektiği o yüzden sorunu bir türlü kabul etmediklerini düşünüyorum.

 • Mehmet08 Ekim 2014

  Ne kadar garip değilmi. Cevap vermeye bile tenezzül etmiyorlar. Fakat ben aracımda üretici kaynaklı çıkan her problemi bıkmadan usanmadan yazmaya devam edeceğimki insanlar bilgi sahibi olsun.

 • Mehmet17 Eylül 2014

  Direksiyondaki ses problemi hala devam etmekte olup arabayı her kullandığımda sinirlerimi bozmakta ve markaya olan güvenimide tamamen yok etmiştir.

 • Mehmet10 Ağustos 2014

  En son olarak aracın deri direksiyon simidinde erime ve yarılmalar başladı.

 • Mehmet20 Temmuz 2014

  Direksiyondaki ses problemi benden kısa bir süre sonra başka bayiden aynı model araba alan arkaşın arabasında aracı aldığından beri devam etmektedir.

 • Mehmet08 Haziran 2014

  Araçtaki direksiyondaki ses ve hareket halindeki zil sesine benzer şıngırtı şeklindeki ses dahada artmaya başlamıştır.

 • Mehmet06 Haziran 2014

  Verdikleri yanıt olumsuz ( Yanıt başka araç sahibine gönderilmiş) Sorunlar devam etmekte olup sorunu çözme konusunda herhangi bir çözüm öneriside getirilmemiştir. Fransa PSA' ya sorun iletildi ve cevap bekleniyor.

 • Mehmet23 Mayıs 2014

  Firma gönderdik dediği yanıtı başka arkadaşa göndermiş.Bu kadar ciddiyetsizlik olmaz.(Ben Citroen dialog'a mesaj attığımda mail , telefon no , plaka no gibi bilgileri doğru olarak belirtmiştim.) Firma çözüm üretmek yerine problem olan bu sesi normal sınırlarda kabul edip ortadan kaldırılmasının mümkün olmadığını belirtmiş. Bu asla kabul edilemez bir durum ne demek ben sıfır olarak araç satın alacağım ve aldığımdan beri bu ses devam edecek aracı her kullandığımda sinir katsayılarımı bozacak. Ayrıca bu sesin haricinde bulunamayan ve devam eden başka ses problemide var. Diğer saydığım diğer problemleride kullanıcı hatası olarak belirtmişler ne tesadüf arabayı okadar dikkatli kullanmama rağmen ( Aracım 2010 model fakat görenler 2014 sanıyorlar.) Tüketici olarak bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımı belirtirim.

 • Mehmet21 Mayıs 2014

  Bu konu ile ilgili bana ulaşan herhangi bir cevap yada yanıt yoktur.

 • Citroen Temsilcisi21 Mayıs 2014

  Sayın yetkili, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Aynı mesaj Citroen Dialog’a e-posta yoluyla iletilmiş olup, mesajına yanıt verilmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön