23 Nisan 2013

Citroen Aracımdan Ses Geliyor Sorun Giderilmiyor!

13 ay önce sıfır km bir C4 sahibi oldum. Yaklaşık olarak 10 aydır aracımdan gelen uğultu sesinden şikayetçiyim. Önce birşey yok dediler 1 ay oyaladılar, sonra evet şanzımandan ses geliyor dediler baskı balatayı değiştirdiler ama birşey değişmedi. Sonra şanzıman kapağına yalıtım yaptılar yine olmadı, teknik uzman geldi inceledi ve oda evet bu bir arıza dedi.

Son olarak yine baskı balata, volan değişti ama ses aynı duruyor. Müşteri hizmetleri bu bir çalışma sesi normal diyor ve işlem yapmayacaklarmış. Acaba piyasada ki kaç tane araçta direksiyonu sağa yada sola çevirerek (miktarı önemli değil) kalkışta uğultu sesi gelmektedir.

Barış 1.704 Okunma

Cevaplar

  • Barış 01 Mayıs 2013

    Firma vites geçişlerinin uzunluğunda bahsediyor ama birinci ya da ikinci viteste debriyajla hiçbir şekilde temas halinde bulunmadığımda bile dönüş esnasında bu sesin gelmesi konusunda nedense normal demenin dışında hiçbir tepki vermiyorlar. Birde benim hassas kulaklara sahip olduğumuda ekliyorlar. Uğultuyu merak eden var ise kendisine video çekip yollayabilirim, ne kadar hassasmış(!) kulaklarım görebilirler. Çalışan bir mekaniğin arızasını anlamanın basit bir yoluda sesini dinlemektir. Hala iddia ediyorum bu bir problemdir. Eğer firmanın dediği gibi bir problem değil ise satış esnasında müşteriye beyan edilmelidir.

  • Barış 24 Nisan 2013

    Vites geçişinin uzunluğu kesinlikle önemli değildir. Tolerans dahilinde olan(!) bu ses neden sadece bu arabadan geliyor. Neden diğer araçlarınızda yok yada diğer manual şanzımana sahip hiçbir araçta yok! Kaldıki bu bir arıza olmasa 3 defa bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla bir işlem yapılmazdı! Madem böyle bir ses var neden satış esnasında belirtilmiyor. Sonuçta normalse bile alışagelmiş bir ses değil. Aracımda 1 senedir defalarca arıza çıktı ve yine başka bir elektrik arızası mevcut (bu galiba 8inci) Tüketiciyi koruma yasalarındaki haklarımı nasıl kullanabilirim? Herşeyden öte yaklaşık 50000TL ye satılan bir araçtan uğultu dinlemek isteyen varsa herkese tavsiye ediyorum mutlaka denenmesi gereken bir deneyim. Evet firma bilgi vermiştir doğrudur. Sadece bu şikayetimden herkesin haberi olması istediğim için yazdım. Saygılarımla.

  • Citroen Temsilcisi24 Nisan 2013

    Sayın şikayetvar.com yetkilisi, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Citroen Dialog yetkilisi tarafından daha önce de müşterimize telefon ile bilgi verilmiştir. Şanzımandan gelen ses normal olarak kabul edilmekte olup teknik olarak herhangi bir arıza niteliği taşımamaktadır ve tamamen ortadan kaldırılması mümkün değildir. Araç düşük devirlerde ve vites geçişleri uzatıldığında belirginleşen bu ses toleranslar dahilindedir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön