25 Nisan 2014

Citroen Aracımda Yağ Sızdırma Problemi Var.

Citroen c3 1.4 HDİ 2011 model araç ilk sahibiyim. Aracım şuan 65.000 km ve aracı aldığım günden beri yetkili serviste kontrollerini yaptırıyorum. Yakın zamanda çıktığım uzun yolda tesadüfen aracımın yağ sızdırdığını fark ettim ve bir tamirciye giderek yağını değiştirdim.

Yaklaşık 1 lt yağ eksilttiğini öğrendim. Kdz. Ereğli'ye geri döndüğümde, bütün bakımlarımı yapan yetkili Citroen servisim sızıntının yağ pompası contalarının aşınmasından kaynaklandığını söylediler. Hatanın kullanıcı hatası mı ? Mekanik bir hata mı? olduğunu sorduğum da; mekanik bir hata olduğunu ancak garanti kapsamında olmadığı için bir şey yapamayacaklarını söylediler. Servisten ve Citroen Diyalog hattından şikayetçiyim.

Rifat 2.063 Okunma

Cevaplar

  • Rifat 29 Nisan 2014

    Araştırmalarıma göre citröen de böyle bir kusur ortalama 6-8 yıl veya 150.000 den sonra oluyor. Ben aracımı yetkili servise götürmekle, uzman olduklarını sandığım kişilere vermekle hata ettiğimi öğrendim. Aracımın yağ kaçırdığını farketmemiş olsaydım daha kötü durumlarla karşılaşabilirdim. Citröen ve özellikle Kdz. Ereğli yetkili servisine güvenim zedelendi. 2. yıldan sonra sorumluk kabul etmem diyen üretici firmanın kendi ürünlerine ne kadar güvendiği tarafımca anlaşılmış bulunuyor. Şikayetçi olduğum servisi için servis müdürünü arayıp sorunu dinleyen bir anlayıştan çok şey bekledim galiba. Teşekkür ederim.

  • Citroen Temsilcisi25 Nisan 2014

    Sayın yetkili, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Araçlarımızın satışı esnasında ortaya çıkabilecek üretici kaynaklı hataların ücretsiz olarak onarılması için sunduğumuz üretici garantisi iki yılla sınırlı olup, bu süre 28 Temmuz 2012 tarihinde sona ermiştir. Garanti süresi dolduktan sonra oluşan bir sorunun üretici garantisi kapsamında değerlendirilmesi mümkün değildir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön