26 Eylül 2013

Citroen Aracıma Bakım Yapmıyor!

2012 yılında Citroen C3 picasso benzinli araç alacağımı ve LPG taktıracağımı Çerkezköy ve karplaza Topkapı Citroen servislerine bildirdim ve fikir telakkisinde bulundum. Her iki serviste Lpg'yi önermediler ancak her türlü arıza ve periyodik bakımlarda yardımcı olacaklarını beyan ettiler.

Aracımın arıza ışığı yandı ve doğal olarak Çerkezköy servisine başvurdum. Aracımı kapıdan bile sokmadılar arızam giderilmediği gibi bundan sonra bakımda yapmayacaklarını söylediler. Ben LPG taktırdıysam merdiven altında değil sanayi bakanlığından mühendisler odasından vs. her türlü onayı almış CE-TSE belgeli cihazı yetkili servisinde taktırdım. Konu ile ilgili yasal mercilere başvuracağım.

Özcan 640 Okunma

Cevaplar

  • Özcan 26 Eylül 2013

    Bu benim için bir mağduriyettir ve çözüm üretilmesini beklerdim.Ayrıca lpg taktırmadan önce sordum ve taktırdım.Aracımda meydana gelen arıza zaten lpg ile alakalı değil.lpg sisteminde meydana gelebilecek arızalardan elbette lpg yetkili firma sorumlu olacaktır.

  • Citroen Temsilcisi26 Eylül 2013

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Servislerimizde LPG sistemi takılmış araçlara hizmet verilmemektedir. Bunun nedeni; Tüm yetkili servis istasyonlarımız her tür kaza durumuna (yangın, sel, deprem, kaza, vs.) karşı sigortalanmakta olup, sigorta şirketleri LPG’li araç nedeniyle oluşabilecek yangın/kaza durumlarını poliçe kapsamı dışında bırakmaktadır. Diğer yandan; müşteri araçlarında farklı markalı, birbirinden değişik teknolojili LPG sistemleri bulunmakta olup, yetkili servis personelinin bu sistemlerin hassasiyetini ve acil müdahale tekniklerini bilmeden araca herhangi bir müdahalede bulunmasının beklenmesi doğru olmayacaktır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön