Citroen Araç Ön Takım Problemi!

Salih K. |

2015 model c4 aracım var. Düzenli olarak bakımlarını yetkili serviste yaptırmaktayım. 58.000 km olan aracım ile Giresun'a gittim. Aracın ön takımda bir ses meydana geldi. İstanbul'a gelir gelmez aracı Citroen Tek-Kar yetkili servisine götürdüm. Tek-Kar servis personeli yetkililer sağ olsun araç ile ilgilendiler. 60.0000 KM bakımı ve balata değişimi yapıldı fakat ön takımdaki ses ile ilgili Amortisör sorunu olduğunu söylediler.

Garantisi devam etmekte olan aracımın amortisörünün garanti dahilinde Citroen genel merkezden değişimini talep ettim Citroen müşteri hizmetlerini aradım. Bana bu konuda yardımcı olmadılar indirim gibi bilgilerden bahsettiler, halbuki ben garanti kapsamında olan aracımın amartisör ses sorununu garanti dahilinde yapımını talep ettim. 1 yılık araba tüm bakımları yetkili serviste yapılıyor ön takımları problemli!

Etiketler :

Süspansiyon Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Salih K.
  26 Temmuz
  11:27

  2015 model araç henüz 1. yıl içinde böyle bir sorun oluşması Citroen için gerçekten manidar
  Aracım halen serviste teslim almadım çünkü hukuki olarak gerekli mercilere iletmek istiyorum nasıl bir parça kullanıyor bu araç on takımlarda bu gerçekten Citroen için büyük bir soru işareti. .

 • 26 Temmuz
  11:15

  Sayın Yetkili,

  Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Amortisörler, kullanım ömrü kullanım koşullarına bağlı parçalar arasında yer almakta olup, üretici garantisi kapsamında değerlendirilmemektedir. Amortisörlerin kullanılacağı süre ve kilometre tamamıyla nasıl kullanıldığıyla bağlantılı olup, aracın kullanılan yol şartları, yük, sürüş biçimi, çukur ve kasislerden geçme hızı gibi birçok etmene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Anılan nedenlerden dolayı amortisörlerin üretici garantisi kapsamında değerlendirilmesi beklenmemelidir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Citroen Dialog