17 Ekim 2016

Citroen 2015 Model Berlingo Fren Sorunu!

2015 model Berlingo araç aldım 30,000 KM'de diskler değiştirdiler hala aracımı yolda durduramıyorum en ufak bir süratle frene bastığımda araç en az 7-8 metre kayıyor. Servise danıştığımda bu aracın mantığı budur dediler ne alaka anlamadım yeni asfalt dökülmüş bir yerde denedik orada biraz tuttu mesela bakın burada tutuyor dediler benim cevabım kardeşim ben bu arabayı yeni asfalt olan yerde mi kullanmam gerekiyor dedim ABS sisteme giriyor beyefendi araçta sorun yok diyorlar hala bana bende diyorum ki kardeşim ben ABS'de sorun var veya yok demedim zaten araç durmuyor önüne acilen biri geçtiğinde veya bir araç durmadığında bakın resmen vuruyoruz bu durumda diye örneğini vermeme rağmen sorunumu çözmediler ve çözmedikleri takdirde bu Citroen aracı satacağım ve bir daha da işim olmaz bunu burada paylaşmak istedim.

Mustafa 6.323 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa 18 Ekim 2016

    Evet Yapılan kontürollerde fren sisteminde bir sıkıntı olmadığını söylüyorsunuz yani bu demek şumu! Öndeki araç her an durur diye en az 100 metre yaklaşma her an bir insan bir canlı çıkar diye her an tetikde ol ona göre çok yavaş git çünkü neden frene ayağını attığında 50 süratle giderken bile 7 metrede anca durabileceğini unutma bu demek dimi bravo. Kardeşim aracınız durmuyor frene bastığınızda araç durmuyor ya saçmalıyorsunuz yok ABS geçiyormuş yok bu aracın mantığı buymuş ben başka hiçbir arabaya binmesem tamam diyeceğim o zaman bana yutturursunuz belki diğer şekilde bu şekil yaklaşımlarınız hiç doğru değil bu aracımı saticagim ama bi dahada Citroen marka araçla işim olmıcak hiçbir kimseye de tavsiye etmem.

  • Citroen Temsilcisi18 Ekim 2016

    Sayın şikayetvar.com yetkilisi, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, müşterimizin beyanı üzerine 12 Ekim 2016 tarihinde teknik uzmanımız tarafından yetkili servisimizde detaylı olarak incelenmiştir. Araç üzerinde gerçekleştirilen kontroller ve müşterimizle birlikte çıkılan test sürüşünde aracın fren sisteminde teknik olarak müdahale edilmesi gereken bir soruna rastlanmamıştır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön