25 Nisan 2019
#11891732

Cinemaximum'da Öğrenci Bileti Sorunu!

25.05.2019 günü Ankara Atlantis AVM içerisindeki Cinemaximum sinemasından 26 Mayıs 2019 tarihindeki bir filme oğlum ve arkadaşları için öğrenci bilet almak istedim. Gişe görevlisi öğrenci olup olmadıklarını sordu lise öğrencisi olduklarını belirttim.
Kimlik ibrazı istedi, kendimde öğrenci olduğum için Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrenci kimlik kartımı gösterdim. (fotoğrafı ekte) Hepsinin öğrenci kimliğinin ibraz edilmesi gerektiğini söyledi. İtiraz ettim çünkü bilet gişesinde öğrenci bileti alanlar için kimlik ibrazına ilişkin bir duyuru yoktu. Hepsini buraya mı getireyim dedim. Evet dedi. Çocuklarım için öğrenci bileti alamayacak mıyım diye sorduğumda hayır dediler bu arada kabalıkları da arttı.


Yetkili birisi ile görüşmek istedim yetkili yeni sinema kanununda var dedi, kaç sayılı kanun dedim, bilmiyorum dedi. Son çıkan sinema kanunu dedi. Sinema filmlerinin değerlendirilmesi ve sınıflandırılması ile desteklenmesi hakkında kanunda değişiklik yapılmasına dair kanunu inceledim fakat söyledikleri gibi bir ifadeye rastlamadım. Açıkçası ikna olmadım. Bana zorluk çıkarıldığını düşünerek ayrıldım. Öncelikle çalışanların sinema izleyicisine karşı daha saygılı olması gerekiyor. Sinema bilet gişelerinde öğrenci bileti alacakların her birinin öğrenci kimliği ibrazı zorunludur duyurusu yoksa benden böyle bir şey istenmesi, öğrenci kimliği göstermeme rağmen bana öğrenci bileti verilmemesi yasal değildir.

Ali Ali 3.105 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Cinemaximum Temsilcisi07 Mayıs 2019

    Sevgili şikayetvar sitesi takipçileri ve yönetimi, Şikayetvar.com internet sitesine iletilmiş olan bu mesajla ilgili inceleme yapılmış ve misafirimizin belirttiği e-mail adresi üzerinden kendisine ulaşılmıştır. (Misafirlerimizden junk/spam/gereksiz kutularını da kontrol etmelerini rica ederiz. Gönderilen e-postanın hata sebebi ile geri dönmesi halinde misafirimize arama sağlanacaktır.)Bilginize sunmak isteriz. Dilerseniz bize daha hızlı şekilde ulaşabileceğiniz aşağıdaki iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz: http://cinemaximum.com.tr/yorum-ve-oneriler Sevgilerimizle. CINEMAXIMUM MİSAFİR İLİŞKİLERİ

Ziyaretçi Yorumları