19 Kasım 2013
#2124079

Cinemaximum'da Film Öncesi Reklam Süresi!

Pendorya AVM içinde bulunan Cinemaximum'da pazar günü saat 22:00 seansı için aldığım biletlerimin karşılığı olan filmi izlemek üzere bir arkadaşım ile ilgili salona geçip koltuklarımıza oturduk. Tam reklamlara kapılmanın doruğundayken saate gözüm takıldı ve saat 21:55'de oturduğum koltuğumdan, saat tam 22:20'ye kadar reklam izlemiştim.


Karanlıkta zar zor yolumu bularak çıkabildim ve lobideki bir yetkili ile görüşmek istedim, lakin herkes paydos ettiği için kimse yoktu. Bir görevli bulup filmi ne zaman izleyeceğimizi soramadım ve salona geri döndüm. Biraz daha sonra filmimiz başladı ve tüm süre boyunca aklımda hep şu soru vardı. Neden sinemada bilet için para vermiştim? Gerçekten vermeli miydim?

Gökhan Gökhan 600 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Gökhan21 Aralık 2013

  Çok doyurucu bir cevap olmuş, çünkü yazdıklarım gerçekten okunmuş. Aynı sıkıntıyı çeken ve şikayete destek veren kişilerinde zaman harcamaması için cevabı paylaşmak istiyorum. Gönderilen e-posta : "Reklamların uzun olması konusundaki sıkıntı tüm sinema sektöründe, özellikle merakla beklenen filmlerde yaşanıyor ve biz de bu sıkıntıyı giderebilmek adına sektördeki paylaşımlarımızda bu konuyu dile getiriyoruz. Ayrıca sizden ve diğer misafirlerimizden aldığımız yorumlar doğrultusunda sponsorlarımız ve reklam verenler ile yapmış olduğumuz anlaşmalara göre yayınladığımız reklam filmlerinin mümkün olduğunca kısa olmasına gayret gösteriyoruz. Dilerseniz anons edilen seans başlama zamanında salona girmeden, reklam süresini ekip arkadaşlarımızdan öğrenebilir ve film başlama zamanına kadar dilediğiniz bir zaman salona girebilirsiniz."

 • Cinemaximum Temsilcisi21 Aralık 2013

  Sayın misafirimiz, Şikayetvar.com internet sitesine iletmiş olduğunuz mesajınızla ilgili inceleme yapılmış ve belirttiğiniz e-mail adresinize konuyla ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Bilginize sunarız. Saygılarımızla, CINEMAXIMUM MİSAFİR İLİŞKİLERİ

 • Gökhan28 Kasım 2013

  Kimse kontak kurma gereği duymadı.

 • Gökhan28 Kasım 2013

  Sinema içindeki formu iki kere doldurdum, yetkililere e-posta gönderdim, iletişime geçip telefon üzerinden de not bıraktım ancak ticari bakış açısı bu olmalıymış ki, Şikayetvar üzerindeki bu mesaja bile ciddiye alıpta cevap veren olmadı. Sinemacılığın vizyonuda, misyonuda artık kapalı kapılar ardında kaldı ki sitelerinde verdikleri mesaj hiçte buymuş gibi görünmüyor. İnsanların neden kopya film izlediklerini veya eğilimdeki artan ivmenin sebebini anlamak çok zor değil.

Ziyaretçi Yorumları