13 Ağustos 2014

Cihan Elektronik Laptopum 3 Aydır Serviste

Cihan Elektronik Mediamarkt'tan satın aldığım Sony fit 13a model ultrabookum herhangi bir sebep göstermeksizin kendisini beklenmedik bir şekilde kapatıyor. Cihan elektronik yetkili servis. kendileri 10 gün kadar incelediler ve sonunda problem olmadığını belirttiler.cihazı eve getirdiğimde aynı kapanma sorunu birkaç kez tekrarladı. bu sefer Windows olay görüntüleyicisinden bilgisayarın beklenmedik bir şekilde kapandığını ispatladım. windows bu sorun için hata kodu 41'i üretiyor. bunun üzerine anakartı değiştirme kararı aldılar. ancak harddisk değişmedi. malesef ki anakart değişmesine rağmen bilgisayar halen kendisini kapatmaya devam ediyor. 3.kez servise götürdüm ve yine sorun yok diyip gönderdiler.

Burak 2.365 Okunma

Cevaplar

 • Cihan Elektronik (Fix Smart) Temsilcisi04 Kasım 2014

  Sayın Burak bey; Size yardımcı olabilmemiz için size verilen formdaki kayıt numaramızı paylaşmanızı rica ederiz. Saygılarımızla, Cihan Elektronik.

 • Burak04 Kasım 2014

  evet süreci merak eden okuyucular için belirteyim. Cihan elektronik artık kaçıncı kez aynı problem üzere götürdüğümü hatırlamadığım laptopum için en başında yapması gereken şeyi 6 ayın sonunda yapabildi. yurt dışına çağrı açıp bu problemi sormuşlar ve yurt dışı bunun fan arızası olduğunu bişeylerin kısa devre yapıp cihazın aniden kapanmasına sebep olduğunu belirtmiş. evet bütün ısrarlarıma aldırmadan birde sefil kullanıcıymışım gibi davranarak üstüne sorunu gördükleri halde çözemedikleri için sorun yok diye yalan söyleyerek 6 ayımı yediniz. bir daha sony mp3 çalar bile almam sırf sizin gibi yeteneksiz servisten dolayı. şansım yaver gitti yedek parçanın gelmesi uzun sürdü ve 20 iş günü doldu laptopun para iadesi yapabilir duruma geldim. şimdi de 2 haftadır para iadesi bekliyoruz 1 yıldır sizin yüzünüzden mağdur oldum..

 • Burak15 Ağustos 2014

  Sevgili Cihan elektronik yetkilisi, bunu uzatacak birşey yok. sorun var dedim tespit edemediniz yetkili servis olarak ben size tespit ettim anakart değiştirdiniz. şimdi sorun devam ediyor diyorum yine bana diyorsunuzki sorun yok. cihazı servisten aldıktan beri günde en aşağı 2 kere kapanıyor bu cihaz hiçbir işlem yapılmazken dahi. herneyse merterdeki ofisinize direk getireceğim laptopu bu sefer ve yetkin bir teknik adamla yüzyüze görüşüp cihazı teslim etmek istiyorum.. videodaki benim laptop değil. benim laptopun aynısı ve aynı sorun adam yakalamış fikir vermesi açısından paylaştım.

 • Cihan Elektronik (Fix Smart) Temsilcisi13 Ağustos 2014

  Burak bey; Ürün servisimize 3 defa gelmiştir ve sadece ikinci gelişinde anakart değişimi yapılarak teslim edilmiştir. Ayrıca göndermiş olduğunuz video sizin ürününüz ait olmadığından maalesef referans olarak işleme alınamamaktadır. Saygılarımızla, Cihan Elektronik.

 • Burak13 Ağustos 2014

  1- ürün iadesiyle alakalı birşey sorgulamadım. 2- ilk kez kapanma sorunu ile size geldiğimde sorun yok diyip geri gönderdiniz. bende size sorunu ispatladım ve anakart gibi önemli bir bileşenin değişimine karar verdiniz. buda sizin sorun tespit etme yöntemlerinizin yetersiz olduğunu gösteriyor. 3- 2.kezde anakart değişti. 3.kez geldiğimde ise sorunun değişime rağmen devam ettiğini söyledim. sonra sorun görülmedi diyip ilkinde yaptığınız gibi geri gönderdiniz. 4- kapanma sorunu şuan hala devam etmektedir. sorunun videosuda vardır lütfen izleyin. http://www.youtube.com/watch?v=e5T-eUrTYXg&list=FLDX134IziCu86vszocVSjGw&index=2

 • Cihan Elektronik (Fix Smart) Temsilcisi13 Ağustos 2014

  Burak bey; Kayıtlarınızı inceledik, ancak tüm donanım testleri yapılmış olup şuan ürününüzle ilgili herhangi bir sorun görülmemiştir. Bu nedenle ürünün yasal olarak değişim hakkı bulunmamaktadır. Saygılarımızla, Cihan Elektronik.

 • Burak13 Ağustos 2014

  213898 211528 216939

 • Cihan Elektronik (Fix Smart) Temsilcisi13 Ağustos 2014

  Burak bey; Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederiz. Ancak ürünün seri numarasını paylaşmanızı rica ederiz. Bu şekilde kayıtlarınız ulaşamamaktayız. Size ürünü teslim aldığımız anda vermiş olduğumuz formdaki numarayı da paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, Cihan Elektronik.

 • Cihan Elektronik (Fix Smart) Temsilcisi13 Ağustos 2014

  Sayın Burak bey; Kayıtlarınıza ulaşabilmemiz için ürün seri numarasını yada servis kayıt numarasını göndermenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Cihan Elektronik

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön