17 Kasım 2017 #9796645

Cihan Elektronik (Fix Smart) 'e Gönderdiğim Telefonda Yetkisiz Müdahale Varmış!

01.04.2017 tarihinde Huawei marka P9 Lite 2017 model 862***066 IMEI numaralı bir telefon aldım Vodafone bayiden, garantili olmasının yanı sıra Cep Kurtaran kaskosu da yaptırdım. Bir süre sonra telefonumda ekran sararması ve dokunmatik arızası olması sebebiyle telefonumu Fix Smart adlı Huawei 'yetkili' servisine yolladım.


Telefonum tamir edilmedi aldığım cevap 'telefona yetkisiz müdahale yapıldığı' bende kendilerine ürünü sıfır kutusu açılmamış olarak aldığımı aktardım ve kendilerine yollamış olduğum telefonumun arka kapağını açıp vidalarının olmadığının fotoğrafını çekip bana bakın vidaları yok bu da sözüm ona ispatı diye bir mail attılar.


Telefonumun kaskosu var garantisi var neden böyle bir işlem yapayım ben? Aklımdan zorumun olması lazım. Ki yapmadığımı biliyorum ve hani müşteri hatası dense yere düştüğü için darbe almış dense anlarım kaskoya yolları ama yetkisiz müdahale ne?

Osman 1.328 Okunma

Cevaplar

  • Osman24 Kasım 2017

    Verdiğiniz bilgi benim yazdıklarımdan ibaret olduğu için lüzum gereği başka insanlarda mağdur olmasın diye yazdım. Verdiğiniz cevap 'yetkisiz müdahale' biz öyle bir işlem yapmayız! Yazık yazık.

  • Cihan Elektronik (Fix Smart) Temsilcisi24 Kasım 2017

    Osman bey Merhaba, Ürününüzün durumu ile ilgili olarak gerek telefon ve gerek e-mail yolu ilgili dönemde tarafınıza bilgi vermiştik. Ürünü direkt servisimize gönderdiğiniz zaman size ürününüzün içersin de vidaların ve bir metal kapağın eksik olduğunu iletmiştik. Bu eksikler nerede ve kim tarafından alındı bilemiyoruz. Ancak ürün fabrikadan bu şekilde çıkış yapmaz. İlgili fotoğrafı tekrar aşağıda görebilirsiniz. Ürün bize geldiği şekli ile tarafınıza gönderildi http://www.fixsmart.com.tr/img/public/sv/SV9796645-A.jpg Ürünü daha sonra sigorta firmasına göndermişsiniz. Ürün oradan işlem için tarafımıza geldi. Bu gelişinde ise vidalar yine eksikti ancak metal kapak yerine takılmış olarak geldi. http://www.fixsmart.com.tr/img/public/sv/SV9796645-B.jpg Bu bilgilerden dolayı ürününüz için garanti dahili işlem yapmamız maalesef mümkün değildir. Bilginize Teşekkürler “

  • Osman23 Kasım 2017

    Telfonumu Cep Kurtaran servisine gnderdim oda fixsmart adlı 'yetkili' servise göndermiş onlarda fixsmartın yetkisiz müdahale demesi üzerine yapılamayacağını bildirdiler. Şimdi soruyorum bir insan garantisi kaskosu olan daha bir yılı dolmamış telefonu niye dışarıda tamire versin? Niye yetkisiz kişilere müdahale ettirsin? İçinden 4 tane vida eksikmiş! Bakkala versem telefonu açsa 4 tane vidayı tekrar takmayı unutmaz! İnsanların aklıyla dalga geçiyorlar. Huawei aldığıma bin pişman oldum yok böyle bir şey! Ve fixsmart adlı firma temsilcisi hiçbir işlem yapılmayan telefonumu gönderdiğinde Vodafone kullanmama rağmen Turkcell uygulamaları yüklü bir şekilde yolladı. Bunu sorduğumda verdikleri cevap araştırıyoruz bazen işlem yapılmayan telefonları turkcel hattıyla kontrol ediyoruz! Resmen insanların aklıyla dalga geçiliyor. Yetkisiz müdahaleyi yetkili servisin yapmadığının da garantisi yok tabi.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön