13 Şubat 2014

Cihan Elektronik Bilgisayarımın Arızasını Gidermeden Göndermiş

3 yıl önce Sony Vaio bilgisayar aldım. 1.yılın sonunda USB girişleri arızalandı (3 adet yanyana ) ben 4. ile idare ettim. 2 yıllık garanti süresi dolduktan sonra ise kendiliğinden kapandı ve açılmadı. Servisine götürdüm Cihan Elektronik İstanbul'a gönderdiler. 350 TL masraf havale ettikten sonra cihazı gönderdiler. Cihaz geldiğinde USB değişmiş, bütün bilgiler sıfırlanmış ama esas sorun olan kapanma problemi çözülmemişti.


Tekrar aradım gönderin dediler 40 TL açma parasını onayladım, bu defada 925 TL anakart değişim ücreti dediler. Cihazın yenisi şu anda 1300 TL. Neden baştan söylemediniz 350 TL gönderdim boşa gitti dedim, pek umursamadılar. Yaptırmaya kalksam 1315 TL'ye mal olmuş oluyor. 390 TL gitti.

O.bedri 622 Okunma

Cevaplar

  • Cihan Elektronik (Fix Smart) Temsilcisi13 Şubat 2014

    Sayın Osman Bedri bey; Ürününüzün ilk gelişinde açılmıyor aşırı ısınma var usbler arızalıdır şikayeti ile servisimize ulaşmıştır. Yapılan teknik inceleme de ise açılmama sorununa rastlanmamıştır. Ancak işletim sistemi çok ağır çalıştığından dolayı fabrikasyon kurulumu yapılmış ve fan touchpad tozlanması nedeni ile temizlik ve bakım yapılmıştır. Harici USB board kırık olduğundan ücreti dahilinde değiştirilmiş ve son testleri yapılarak, tarafınıza gönderim sağlanmıştır. Diğer gelişinde ise açılmama sorunu var şikayeti ile ulaşmıştır. Ürünün ilk gelişinde açılmama sorununa rastlanmamıştır ve bu nedenle size bu şekilde bilgi verilmiştir. Şuan da size ürününüzün anakartı arızalı olduğundan anakart değişim ücreti bildirilmiştir. Ürününüz yasal garanti süresi dolmuş olduğu için ve ilk servis işleminde de fiziksel hasar söz konusu olduğu için, farklı bir işlem yapmamız mümkün görünmemektedir. Saygılarımla, Cihan Elktronik.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön