10 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10650920

Cigna Finans Emeklilik ve Hayat Sigorta İptali Yapmadı!

QNB Finansbank, hayat sigortası iptal talebimi reddetti. Kredi çektiğimde, hiçbir opsiyon sunmadan Cigna Finans'a, diğer bankaların yaklaşık 2 katı tutarında hayat sigortası zorunlu yaptırdı. Halbuki 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun’un 5. maddesinde “aksine bir teamül, ticari örf veya adet yoksa, satıcı bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı veya ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınmasına bağlı kılamaz. ” ifadesi yer almaktadır. Telefon bankacılığı, şube ile görüşmede yanıt alamadım. Maillerime dönüş yapılmadı. En kısa sürede hayat sigortası iptali ve kesilen ücretin hesabıma iadesini talep ediyorum.

Levent Levent 1.368 Okunma

Cevaplar

  • Levent19 Temmuz 2018

    Banka bu sigortayı iptal etmedi. Paramı da iade etmiyor. Tüketici Mahkemesi'ne başvurarak bu haksız kesintiyi geri alacağım.

  • Cigna Finans Emeklilik ve Hayat Temsilcisi19 Temmuz 2018

    10650920 kayıt numaralı şikâyet ile ilgili , Müşterimiz ile görüşülerek gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Değerli Müşterimiz, Şirketimiz ürün ve hizmetlerine ilişkin her türlü soru, öneri, istek, talep ve şikâyetlerinizi [email protected] e-posta adresimize yada 0850 222 0 860 numaralı Çağrı Merkezimize direkt iletebilirsiniz. Saygılarımızla Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler