10 Temmuz #10650920

Cigna Finans Emeklilik ve Hayat Sigorta İptali Yapmadı!

QNB Finansbank, hayat sigortası iptal talebimi reddetti. Kredi çektiğimde, hiçbir opsiyon sunmadan Cigna Finans'a, diğer bankaların yaklaşık 2 katı tutarında hayat sigortası zorunlu yaptırdı. Halbuki 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun’un 5. maddesinde “aksine bir teamül, ticari örf veya adet yoksa, satıcı bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı veya ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınmasına bağlı kılamaz. ” ifadesi yer almaktadır. Telefon bankacılığı, şube ile görüşmede yanıt alamadım. Maillerime dönüş yapılmadı. En kısa sürede hayat sigortası iptali ve kesilen ücretin hesabıma iadesini talep ediyorum.

Levent 1.207 Okunma

Cevaplar

  • Levent19 Temmuz

    Banka bu sigortayı iptal etmedi. Paramı da iade etmiyor. Tüketici Mahkemesi'ne başvurarak bu haksız kesintiyi geri alacağım.

  • Cigna Finans Emeklilik ve Hayat Temsilcisi19 Temmuz

    10650920 kayıt numaralı şikâyet ile ilgili , Müşterimiz ile görüşülerek gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Değerli Müşterimiz, Şirketimiz ürün ve hizmetlerine ilişkin her türlü soru, öneri, istek, talep ve şikâyetlerinizi [email protected] e-posta adresimize yada 0850 222 0 860 numaralı Çağrı Merkezimize direkt iletebilirsiniz. Saygılarımızla Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön