Chicco Kullanılmayan Sterilizatör!

Meryem Meryem15 Ekim 2019 13:46

Sterilizatör'ü Maltepe Park Ebebek mağazasından aldım. Ürünü evime götürdüm. Kullanma kılavuzunda kullanmaya başlamadan önce içme suyuyla boş şekilde steril edin yazıyordu. İlk sterilimi bu şekilde yaptım makine boş ve Erikli marka içme suyu ile. İşlem sonunda makinenin içinde oluşan kireçleri gördüm ve son kullanışım oldu. Mağazaya götürüp durumu anlattım incelemeye gönderildi. Ki tekrar ediyorum henüz ürünü hiç kullanmadım. Chicco nun incelemeden gelen cevabı; Sterilizatör üzerindeki kireçlenme ürün ile ilgili olmayıp kullanılan su ile ilgili olduğundan iade-değişim kapsamında değerlendirilmesi maalesef mümkün değildir. Kireç normal bir oluşumdur. Türkçe kullanım kılavuzunda belirtildiği üzere belirli aralıklar ile üründe oluşan kireci sirkeli su ile temizleyebilirsiniz.

Chicco Satış Sonrası Servis Birimi Belirli bir aralık yok yalnız. Makineyi aldım açtım ve kireçlendi. Kullandığım su da Erikli içme suyu, ne bekleniyordu bilmiyorum. Ürünü 16.09.2019 tarihinde aldım. Henüz alalı 1 ay bile olmadı. Kullanmayacağım bir ürünü Chicco kucağıma bıraktı. Kusurlu ürünleri değil de su imiş.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Meryem 16 Ekim 2019 10:34

Henüz kullanmadığım bir ürünü tamir etmeniz ne kadar normal olabilir? Ürünü kullanmadım, ilk boş steril işleminde kireçlenfi ve tamir edildi. Tamirle ilgili geri dönüş yaptığımda bana fatura ibraz edilmemiş 2 sene önce de almış olabilirsiniz dediniz. Faturayı tarafınıza yönlendirdiğimde bu defa başka gerekçeler sunuldu. Tüketici olarak kullanmadığım bir ürünün tamirini olağan karşılayamıyorum. İade konusunda ısrarımı belirtiyorum. Gereklii incelemelerin tekrar yapılmasını rica ediyorum!

Chicco Logo Chicco 16 Ekim 2019 10:11

Sayın Meryem Hanım Öncelikle ilginiz ve bildiriminiz için teşekkür ederiz. Chicco markası olarak 61 yılı aşkın süredir Dünya’nın 120 ülkesinde ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak ve bebeklerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler dizayn edip mevcut ürünlerimizi de yeniliyoruz. Bütün ürünlerimiz gerekli güvenlik testleri ve kontrollerden geçerek piyasaya sunulmaktadır. Söz konusu Steril Cihazı teknik servis incelemelerinde standart olarak kabul edilmiş olup ilgili ürünün çalışma prensibi ve temizliği ile ilgili öneriler kılavuzda da belirtildiği gibi tarafınıza iletilmiştir. Bütün tüketicilerimize uygulamakta olduğumuz satış sonrası servis prosedürleri gereği üründe herhangi bir problem bulunmadığından sizlere iade talebiniz ile ilgili destek olamayacağımızı üzülerek bildirmek durumundayız. Bilgilerinize sunar, bebeğiniz ile sizlere sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla, Chicco Satış Sonrası İletişim Birimi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler