15 Mayıs 2013

Chery Aracımın Garanti Sorunu!

2010 model Chery Kimo Lusso modelinde araca sahibim. Araç garantiliyken 2 adet buji kablosu bozulup, değişmesi gerekti. Buji kablosunun garanti kapsamına girmediğini söylediler. Kabul ettik değiştirdik. Bir tanesi yaklaşık 50 TL civarında daha sonra bir buji kablosu daha değiştirilmesi gerekti. Onu da ücretli değiştirdik. 4-5 ay sonra ücretli değiştirdikleri buji kablosu elektrik kaçağı yaparak aracın teklemesine sebep oldu. Servise gittiğimizde kendi taktıkları orjinal parçada parça garantisinin olmayacağını söylediler ve türlü bahaneler uydurdular. Servisin söyledikleri Buji kablosunda garanti olmaz. 3 ay garanti olur. İlk 1000 km'de garanti olur. Yakıtınız kalitesizdir.

Ahmet 3.435 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet 16 Mayıs 2013

    Evet, çok doğru. Daha sonra olay; aracınızda LPG var, o zaman zaten garanti olmaza döndü. LPG olmasaydı ne söyleyeceğinizi merak etmekteyiz. Burada saydığımız birbiriyle çelişkili sebepler (3 ay garanti, garanti yok, km garantisi, yakıt kalitesi, lpg) bize, müşteri memnuniyetinden ziyade yapılan tamirat veya servis ücreti müşteriye nasıl ödetilebilir çabasını düşündürdü. Burada şunu söylemekte gerekli: Aracımdaki buji kablosu değiştirilmeden ufak bir tamiratla yetkili servis tarafından tamir edildi. Bu konuda memnuniyetimi dile getirmeliyim. Buraya bu şikayeti yazmamızın sebebi Chery Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü'nün göstermiş olduğu tavrın herkes tarafından bilinmesidir. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

  • Chery Temsilcisi16 Mayıs 2013

    Sayın Müşterimiz; Yetkili Servisimiz aracılığı ile de size aktarıldığı üzere aracınızın problemleri, aracın ateşleme sistemini etkileyen LPG sistemine bağlı olarak çıkmıştır. Ayrıca tarafınızdan aracınıza LPG sistemi ile ilgili bakım ve ayarların yaptırılması gerektiği de bildirilmiştir. Dolayısıyla aracın üzerinde ilave olarak monte edilmiş olan ek donanımların, aracın orijinal parçasında meydana getirdiği arıza ve hasarlar garanti kapsamında değerlendirilmeyen konudur. Garanti kapsamına girmeyen hususlar hakkında daha fazla bilgi için www.chery.com.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Yetkili servislerimiz tarafından sizlere iletilen diğer bilgilendirmelere ve önerilere dikkat edilmesi araçlarınızda keyifli ve problemsiz sürüş konforu oluşturacaktır. Türkiye pazarında 70 yıldır bulunan Mermerler Otomotiv, hem müşteri memnuniyeti hem de uluslararası iştirakleri ile sektördeki en önemli firmalardan olmaya devam edecektir. Hassasiyetinizi anlayışla karşıladığımızı ve sizlere izah edilen önerilere önem vermenizi saygılarımızla bildiririz. Chery Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü

  • Ahmet 15 Mayıs 2013

    Bu saydığım bahaneler, Mermerler genel merkezini aradığımız telefon görüşmesi ve servis yetkilisi ile görüşmemizdendir. Yani A-Z'ye Chery bu tutumuyla müşteri memnuniyetini hiçe saymaktadır. Kendilerine bu tutumlarıyla, sektöre Çin merkezli bir firmayı girdirmekte başarılar diliyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön