Chery Aracımın Arızası Garanti Kapsamına Alınmadı!

Ahmet D. |

Chery Tiggo marka aracımı bugün İstanbul yolu üzerindeki Herter yetkili servisine götürdüm, elektrik aksamında arıza olduğunu bildirdim. Onarım yapıldı, ancak garantimin devam etmesine rağmen benden 150 TL işçilik ücreti istendi. Servis müdürü ile görüşüp itiraz etmeme rağmen benden 100 TL aldılar. Gerekçe olarak da işçilik ücreti almak zorunda olduklarını, parça değişimi olmadığını söylediler. Türlü bahaneler ile onarımın garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler. Müşteri memnuniyeti adına en ufak bir çaba göstermeyen, profesyonellikten uzak bir işletme anlayışı hakim. Servisin bu tutumunu kınıyorum, gerekli mercilere şikayetimi bildireceğim.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ahmet D.
  09 Nisan
  11:27

  chery nin müsteri memnuniyetinden uzak bu tutumu nedeniyle cevremdeki insanlara kesinlikle firmanizin ürünlerini tavsiye etmeyecegim. siz para kaybetmektense müsteri kaybetmeyi tercih ediyorsunuz.

 • 09 Nisan
  11:23

  Değerli Müşterimiz;

  Öncelikle servis hizmetlerimizin iyileştirilmesi yönündeki uyarılarınız için teşekkür ederiz. Yetkili Servisimiz ile bu durum görüşülmüştür.

  Araçlarımızda, Garanti hizmeti üretim hatalarına karşı uygulanmaktadır. Aracınızda oluşan arıza ise Yetkili Servis noktası dışında yapılan müdahale sonucunda meydana geldiğinden garanti kapsamı içinde değerlendirilmemiştir. Bunu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

  Saygılarımızla;

  Chery Mermerler Otomotiv
  Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü