Cheetos ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Cheetos Alışveriş Parası Geçersizliği!

3.446
Kadir
Kadir 09 Eylül 2019 13:27

1. Cihangir Carrefour SA Gurme (Beyoğlu/İstanbul) mağazanızdan en sonuncusu 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü olmak üzere "Cheetos" markalı birçok ürünlerinizi geçmişe dönük olarak muhtelif tarihlerde ve adetlerde satın aldım. 2. Aynı gün (31/08/2019) paketlerin içinden çıkan ve 31/09/2019 tarihine kadar geçerli "Alışveriş Paralarını" kullanmak için müracaat ettiğim "kasa görevlisi, reyon sorumlusu ve mağaza yetkilisi" sırasıyla "Alışveriş Paraların" mağazalarında geçerli olmadığı ifade ederek uzaklaştılar. 3. Öncelikli olarak beraberimdekilere "Cheetos" ürünü özelinde Fritolay ve pepsico grubunun ürünlerini satın almamaları ve zorunlu olmadıkça mağazalarınızdan da alışveriş yapmamaları konusunda salık verdim. 4. Her gün milyonlarcası satılan ve mağazalarınızda da satışı devam eden bir ürünün içinden çıkan ve geçerliliğini koruyan hediyelerin geçerli olmadığı beyanlarınız. a) sadece kâr etmek adına ürünün nimetlerinden ve semeresinden sonuna kadar faydalanıp, b) hediyesini vermekten kaçınıp külfetlerine katlanmamak için dolambaçlı yollar tercih etmek, c) hitap ettiği yaş kategorisinin genel olarak çocuklar olduğunu da tüm görevlilerinizce bildiği göz önünde bulundurulduğunda, dürüstlük, iyi niyet, hakkın kötüye kullanılması yasağı ve diğer evrensel ilkeler açısından nasıl değerlendirilebilir. 5. Hem ebeveynler ve hem de çocuklar özetle üzdüğünüz tüm insanları düşünerek insani, vicdani ve ahlaki değerler açısından empati kurmayı düşünür müsünüz. 6. İçerisinde "Tüketici Hakları" da dahil olmak üzere; en temel hak ve özgürlükler açısından bu davranışınızı iş kolunuz ve ticaretiniz açıdan nasıl tanımlayabilir siniz. 7. Mağduriyet konusu hediye "x, xX-TL. "nin paraya çevrilmesi meselesi değildir. 8. Mesele "içinden çıkan hediyelerin geçerli olmadığı bir ürünü ne diye satıyor olduğunuz ve insanları özellikle de çocukları hangi hakla üzdüğünüz" meselesidir. 9. Mağduriyet konusunun en kısa sürede tüm mağazalarınızda temelli olarak bir çözüme kavuşturulacağı ümit ediyoruz. Aksi halde en başta dijital ortam ve sosyal medya olmak üzere kamuoyuna tüm yollarla duyurulacağı ihtar, talep ve rica olunur.

Cheetos Logo
Cheetos09 Eylül 2019 16:30
Kadir
Kadir09 Eylül 2019 16:37

Mevzuat gereği satış yapan yerlerin paraların karşılığını verme zorunluluğunun bulunmadığı masalını dinletmeye zorladılar, masal dinlemek istemediğimizi anlatınca da hemen kapattılar. Bir haftadır 3,00-tl (üçtürklirası) karşılığı ürünü kasten ulaştırmayanların yalanlarını dinlemeye meraklı da değilim zaten. Meselenin X, XX-tl. Olmadığı daha en başında söyledim. Mağduriyetlere kökten bir çözüm bulunması zorunlu. Bu işin peşini bırakmam. Şereyifle, namusuyla, dürüst ve iyi niyet çerçevesinde ticaret yapmayı herkes öğrenecek. İnsani, vicdani ve ahlaki değerlerin muhafaza edilebilmesi dileklerimizle. Ürünleri satıp içinden çıkan paraların kaşılığını vermemek "Carrefour SA, Cheetos, Fritolay ve Pepsi" ye en yakışan davranış. Siz bu kafada devam edin. Sizler için her yol mubah yeter ki para kazanın ve kâr edin. Hiçbir şeyi helal etmediğimi şu mübarek "Aşure Günün" de özellikle belirtmek isterim. Her platformda insanları kadırmaktan ve aldatmaktan adeta zevk aldığınızı tüm örnekleriyle dile getireceğim. Aynaya nasıl bakıyorsunuz?!. Ya da gece yastığa başınızı nasıl koyuyor sunuz?!. Eee tabi, sizden her şey beklenir!.

Cheetos Logo
Cheetos12 Eylül 2019 10:47

Benzer Şikayetler

profile
145
2 hafta önce

Cheetos Kurumsal Müşteri Temsilcisi Tavrı

Fritolay sizin kurumsallık anlayışınız ve çalışma şekliniz bu mu aylık 5 bin liralık cips alıyorum satış temsilcisinin bana yazdığına bakın yazık siparişi getirmesin diyor cevap dahi vermiyor ürün eksik getiriyor 1 hafta para iade etmiyor peşinden koşuyoruz.

profile
100
3 hafta önce

Cheetos Kampanya Puanım

Ocak ayı Cheetos medium kampanyasında fatura puan olarak yansıdı. Fakat kampanyada ki bölüme yansıtılmadı 3 çeşit medium boy aldım ve tutar olarak 170 TL'ye ulaştım ama hala kampanyayı doldurmamış gibi görünüyorum. Lütfen inceler misiniz düzeltme istiyorum.

Cheetos Kampanya Puanım
Cheetos Kampanya Puanım
profile
19
3 hafta önce

Cheetos Paketlerinde Boş Yok Ama Bom Boş

Merhaba. 07.01.2022 tarihinde siteye ait marketten Cheetos aldık. Boş yok yazmasına rağmen 4 pakette hiçbir şey çıkmamıştır. Bu ürün her yaşa hitap ettiği için ürünü alan 9 yaşında kızım çok üzüldü ve bir daha bu ürünü kullanamayacağını söyledi bana. İlkenize söz verdiğiniz gibi ürününüzün arkasında...

profile
18
30 Aralık 2022

Cheetos Paket İçerisinden Böcek Çıktı

Cheetos 3 'lu paket aldım ve içerisinde bir böcek çıktı. Yani bu nasıl bir dikkatsizlik nasıl bir özen böyle büyük bir firma bu şekilde olmamalı biraz daha özen biraz daha dikkat olunması gerekiyor şahsen ben artık hiçbir şekilde bu üründen güvenipte alamam.

Cheetos Paket İçerisinden Böcek Çıktı
profile
8
29 Aralık 2022

Cheetos İçinden Farklı Şeyler Çıkması

Ürünün içinden minik minik kahverengi çok sert bir şeyler çıktı son anda fark ettim elimle ezmeye çalıştım falan ama ezilmedi marketten almıştık çocuğum çok sevdiği için ama artık almam aklımda hep acaba içinde bir şey çıkarmı korkusu var biraz daha dikkat edilmeli paket çöp oldu.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .