Toplam çözüm sayısı
..
CF Moto ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Erman'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
6 Destekçi
  2 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Cf Moto Servis Sorunu!

10980görüntüleme
Erman
Erman 12 Temmuz 19:21

Cf Moto hakkında şikayetim var ®! Sr 250 kullanıcısıyım. Yakın zamanda sol aynam bir paketçinin aynasını çarpması ile kırıldı. O kadar dandik bir malzemeymiş ki dokunduğu gibi kırıldı.

Olay kırılması veya malzemesi de değil, olay bugün başladı. Sabah bakım yaptıracağım servisi aradım, servis bakım için geçen hafta fabrika ® ile görüşüp yağ filtresinin fiyatını bana bildirecekti. Bu sabah da onun için aradım. Fabrika halen cevap vermemekte ve motorum km'sini doldurmak üzere bakım için uygun görülen km 1250 yani o km'yi geçerse bakımını yaptırsam bile herhangi bir sıkıntı oldu mu, bana siz km'yi geçmişsiniz diyecekler, motorumu kullanamıyorum. Yedek parça sıkıntısı ve öyle bir çalışma şekli var ki, sabahtan beri Aydın da ki fabrikaya bağlanıyorum. Ya açıyorlar açmıyorlar, açan size hiçbir şekilde sonuç göstermiyorlar. İsim vermeme hiç gerek yok.

Aydın'da ki Mondial ® fabrikası, yedek parça konusunda net bir cevap alamıyorum ve zaten birkaç saat telefona bakmadılar bile. Yani aldığım motor sıfır ve ben motorumu kullanamıyorum. Konunun başında anlatmak istediğim, ayna olayına gelelim, ellerinde ayna yok ve çıt diye kırılan aynanın (motor ile düşme kesinlikle olmadı) fiyatı ise tam olarak 552 TL gibi bir rakam bir aynanın hem de bu kadar kalitesiz bir aynanın fiyatı bu kadar olmamalı. Bu benim gördüğüm en büyük hatadır.

Bir diğer hata ise ilk rodaj bakımı 300 km de yapıldı. Ne filtre değişti, ne bir şey, 350 lira para verdim. 300 TL'ye pazarlık yaptım. Şimdi 1250 km bakımı için 300 TL istiyorlar ve yağ filtresini bulmalarını bekliyoruz. Onun da fiyatı belli değil. Ya 50 ya 100 bu rakamlar çok uçuk rakamlar. Ben kendim araba tamir eden birisiyim. Sanayide en uygun ® aracın yağı yağ filtresi polen filtresi hava filtresi en fazla tutacağı 400- 500 TL'dir.

Bu motosiklet sadece yağ değişimi yağ filtresi değişiyor, zincir yağlanıyor, bu kadar hava filtresini de temizliyorlar ve burada istenen tutar 400 TL.

Buradan yetkililere sesleniyorum CF Moto Aydın fabrikasındaki yedek parça kısmı ve müdürüne bir müşteri telefonda dakikalarca bekletilmez, hizmet sektöründe çalışıp nasıl çalışılmasını bilemeyen insanlara söylüyorum. Bu kişilerin yerine çalışmayı bilen ve hak eden insanlar gelmeli. CF Moto kendi yetkili servislerinin fiyat teftişini yapıp gereken yedek parçayı sağlamalı. Sr 250 çok güzel bir motor, freni olsun tasarımı olsun her şeyiyle çok güzel, aynaları hariç. Gereğinin yapılmasını rica ederim.

  • profile
  • profile
  • profile
6 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Sami
Sami15 Eylül 07:22
 

Cf Moto kullanıcılarından bu tür şikayetleri duyuyorum ben 250 CC almak için pilanlar yapıyordum ama şimdi bu tür olaylar beni düşündürüyor bu tür şikayetler en kısa zamanda güzel sonuçlanmazsa çok müşteri kaybedecekler haberleri yok

 2
Erhan
Erhan3 hafta önce
 

Ben de 250 nk modelinden almayı düşünüyordum. Motor çok güzel fakat okuduğum yorumlara göre servis çok kötü ve yedek parça bulunamıyor o yüzden cf motodan vazgeçtim.

 2
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile