Çetmen Mobilya Satın Aldığım Ürünlerim Gelmiyor

Onur Onur07 Eylül 17:48

2019 ağustos ayında yani 1 seneden biraz fazla nakit peşin ödeme yaparak Çetmen avcılar mağazasından Antigo yemek odası, Antigo yatak odası ve Antigo koltuk takımı satın aldım. Düğünüm geçtiğimiz günlerde oldu. Bizlere 40 gün öncesinden haber verin demişlerdi. Ben ise yaklaşık 60 gün öncesinden haber vermeme rağmen ürünlerimiz parça parça geldi. Avcılar Çetmen mağazasında muhatap olarak bulduğumuz m. Hanım ve l. Bey. Her aradığımızda bir sonraki hafta ürünlerimizin üretimden çıkacağını söylüyor ve belirttikleri gün aradığımızda diğer haftaya kaldı diye söylüyorlar. Biz aramasak bizlere haber dahi verme zahmetinde bulunmuyorlar. Eşyalarımın tamamını temmuz ortasında istememe ve temmuzdan en az 60 gün önce defalarca aramama rağmen şu an hala Antigo yatak odası kapaklı gardırobum,2 adet komodinin, 1 adet şifonyerim ve 3 adet Antigo aynam gelmedi. Sözde ağustos ortasında geleceği bildirilen bu ürünler eylül 7 olmasına rağmen evlenmemize rağmen, zamanında haber vermemize rağmen gelmedi. Kıyafetlerimiz ortalıkta yaşıyor ve paramız ile rezillik çekiyoruz. Sözde geçen cuma konuştuğumuzda avcılar mağaza müdürü olduğunu söyleyen l** bey bugün bizi net bir tarih vermek için arayacaktı. Tabi ki aramadı, bugün direkt mağazaya gideceğiz çıkışı. Bu rezilliğin hiçbir izahı yok. Tüketici olarak zamanında eşyalarımızın gelmesi için talepte bulunuyoruz. Ödemeler yapılmış. Sözler verilmiş ancak tüm ürünler parça parça gelmiş ve işten izin almaktan iş yeri ile sorunlar yaşıyor olduk. Hala daha yatakodası takımı gelemiyor. Tek bir işiniz var ya. Üretimi yapmak ve ürünü teslim etmek. Bunu yapamıyorsanız niye var bu firma? Ses kaydı vs tutuyorsanız bir dinleyin kaç kere söz verilmiş kaç kere sözlerinde durulmamış. Evimize yerleştik Çetmen haricinde tüm sağlayıcılar eşyasını getirmiş ama Çetmen 1 sene önce aldığım ve temmuz ortasında istediğim ürünleri 60 gün öncesinden haber vermeme rağmen ürünlerimi hala tam getiremiyor. Acilen geri dönüş bekliyorum ancak boş bilgilerle değil. Ürünlerimi derhal istiyorum yoksa mahkemeye başvuracağım.

Gelişme :

1 gün önce

2019 Ağustos ayında Avcılar Çetmen'den evimin tüm mobilyalarını 2020 Temmuz'da teslim olmak üzere peşin satın aldım. Daha önce de şikayet oluşturmuştum. Aylarca gelmedi bu mobilyalar. Parça parça teslim ettiler. Son bir gardırop kalmıştı. Yine Temmuz sonunda gelmesi gereken bu ürün yüzlerce kez uğraşın sonunda geçtiğimiz cumartesi günü geldi, gelmez olsaydı. Horoz Lojistik çalışanları paketi açtığı gibi alt ve üst tablanın ortadan kırılmış olduğunu gördük. Tabi kurulum mümkün değildi. 1/10 barkodlu bu paketin tekrar gönderilmesi gerektiğini söylediler. Biz de tabi hem Avcılar Çetmen ile hem genel merkez ile görüştük. Hala bir ilerleme yok. Aylarca bir hiç beklemişiz. Bu hayatta yaptığım en büyük hata bu firmadan ürün almak. Önünden bile geçilmemesi gereken bir firma Çetmen. İnsanların resmen en güzel zamanlarını cehenneme çeviriyorlar. Evlendik kıyafetlerimiz ortada. Bu yetmediği gibi kurulum yapamadıkları gardırobun kırık olanlar dahil tüm parçaları odada öylece duruyor. Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayette bulunmuştum zaten şimdi mağduriyetimin tüm karşılığı için tüm hukuki yolları takip edeceğim. Hiçbir şekilde bir tarih veremiyorlar. Üretip gönderecekleri birkaç parça aslında ama onu da muhtemelen 3 ay daha gönderemez bunlar. Allah kahretsin böyle firmayı. İlgili kişiden geri dönüş bekliyorum. Para iadesi alacağım hem de faiziyle. Öyle kolay bırakmayacağım bu işin peşini. Dolandırıcılığım kurumsal hali bunlar. Bu firmadan bırakın bir şey almayı önünden geçmeyin. Linkedin'den tutun tüm sosyal mecrayı onların bu yaşarmış olduğu mağduriyeti yayacağım.

np_image5 Ekli Görsel Var

Cevaplar

profile-icon Onur 3 hafta önce

7 Ekim 2020 tarihine geldik. Hala daha gardırop gelmedi. Üstelik ne zaman mağazayı arasam net bir bilgi vermiyorlar. Şikayetimin üstüne bilge hanım da aradı ancak onun da bir etkisi yok. Çektiğimiz rezilliğin sebebi her ne veya kimse çoluğu çocuğu da yaşar umarım ben daha başka bir şey demiyorum. Evlenen insanların en güzel günlerini zehir ediyorsunuz. Kıyafetlerimiz ortalıkta, ne bir misafir ağırlayabiliyoruz ne de evin içerisinde hareket edebiliyoruz. Her gün oradan buradan kıyafet bulup giymeye çalışıyoruz. Şu tarih bu tarih diye diye Temmuz ayından bu yana Ekim ayına geldik. Her aramamda başka bir tarih veriliyor. Evleneli 2 ay oldu ya. 2 ay! Aldığımız mobilyaların modası geçti be! Siz ne rezil ne kepaze bir firmaymışsınız. Resmen insanların parasını işletiyorsunuz. Ürün teslimine gelecek iş türlü bahane ve yalanlar. Genel merkezden çözüm yok, şubeden yok, buraya yazmamızın akabinde arayan Bilge Hanım'dan yok. Yazıklar olsun, dediğim gibi inşallah sorumluları bu mağdur edilen insanların çektiklerini kat be kat çekerler. Sizler her türlü hakareti hak ediyorsunuz. İnsan gibi konuşuyoruz tarihler de mutabık oluyoruz yine yok. 2019 Ağustosta aldım ben bu mobilyaları ya! 2019! 60 gün öncesinden de haber veriyorum düğünümden. O 60 günde gelmediği gibi düğünün de üzerinden 60 gün geçti. Müşteri kaygısı olmayan sözde kurumsal firmalardan alışveriş yaparsak olacağı buydu.

profile-icon Onur 17 Eylül 20:21

12 Eylülde üretimden çıktığını öğrendiğimiz gardırobumuz 15 Eylül aracında geleceğini söylediler. 15' inde aradım, yetiştiremediklerini 17 Eylül aracına yüklenip teslimat yapılmak üzere depoya gönderileceğini söylediler ve bugün aradım tabi ki bugünkü araca da yüklenmediği bilgisini aldım. Müşteri hizmetleri kayıt açıp aldıkları geri dönüşe göre beni arayıp bilgilendireceklerini söyleyip hiçbir şekilde aramadı. Avcılar Çetmen'de bu işlemi yürüttüğümüz çalışan arkadaş da kendisinin elinden geleni yaptığını 12'sinde üretimden çıkan ürünün neden yüklenmediğini anlayamadığını iletti. Yani şimdi ben ne yapmalıyım? Belirtilen 45 gündü ben 60 dan fazla gün öncesinden eşyalarımın gelmesini talep etmişim. Düğünüm Ağustos'ta olmuş ve eşyalar hep parça parça gelmiş. İş yerinden izin istemeye yüzümüz kalmadı. Artık parça parça gelmesini geçtik en önemli eşya olan gardırop gelemiyor bir türlü. Evimize kimseyi misafir alamıyoruz sebebi kıyafetlerimizin ortalıkta olması. Parayı peşin ödedik 1 sene önce. Yani bir tüketici olarak bize söylenen her şeyi zamanında ve usulüne göre yaptık. Sözde kurumsal firmanızın köşebaşı marangozun tırnağı olamaz. Evin tüm eşya sağlayıcıları söz verdikleri zamanda getirdi. Bir Çetmen belası yüzünden 1 aydır evde düzenimizi oturtamadık. 12sinde üretimden çıkan ürünün iki ayrı tarih verilerek hala gönderilememesi nasıl bir şeydir? Müşteri kaygısı olan bir firma nasıl verdiği hiçbir sözü tutamaz? En az 10 kere verilen tarihler değişti. Yazıklar olsun. Sizler her türlü lafı hakareti hak ediyorsunuz. İnsanla dalga geçiyorsunuz resmen milletin parasını işletiyorsunuz. Bu süre zarfında bir marangoz ustasının yanına işe girseydim herhalde kendim sipariş ettiğim ürünleri sizden önce hazır hale getirir evime yerleştirirdim. İnsanların en mutlu zamanlarını rezil ederek haklarına geçiyorsunuz.

Çetmen Mobilya Logo Çetmen Mobilya 07 Eylül 17:49

Değerli Müşterimiz, Öncelikle firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Talebiniz ilgili birimlere iletilmiş olup, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçecektir. Markamız ürün ve hizmetleri ile ilgili her türlü soru, istek ve önerilerinizi 0 850 455 0 555 numaralı iletişim hattımızdan iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Çetmen Mobilya

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ozgur 13 Eylül 10:36  

    Ürünlerıi teslim alma sürecinde sizinle aynı sorunu avcılar Çetmen'den bizde yaşamaktayız, ve bizim de düğünümüz oldu evimize geçemiyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler