26 Mart 2013 #1706211

Çetmen Mağazaları Bildirim Yapmadan Avukata Verdi!

2010 da Çetmen İzmir yeşilovadaki şubeden annem adına(***) çek yat takımı aldık düzenli bir şekilde taksitleri ödeniyordu yalnız biz konakta oturduğumuz için gidip gelmesi ters oluyordu taksitleri ödemekte bizim için sıkıntı yaratıyordu 2012 yılının 10. ayından itibaren taksitleri ödemeyi unutmuş 3 ay sonra avukata vermişler .


Annemde ödemeye gidince 1 hafta önce avukata verildiğini öğrenmiş taksitleri almamışlar toplam taksit tutar 882 tl avukatın bizden istediği tutar 1540 tl böyle bir iş olur mu 2 sene düzenli ödeyen bir müşteriye böyle yapılır mı bende her yerde bu Çetmeni şikayet edeceğim ve dava edeceğim.

Tuğrul 249 Okunma

Cevaplar

  • Çetmen Mobilya Temsilcisi21 Şubat 2015

    Taksitleri geciken müşterilerin taksitlerini hatırlatmak için müşterilerimiz tek tek telefonla aranır, gecikmenin 2.ayında müşterilerimize ihbarname gönderilir, 4 aylık gecikmesi olan müşterilerimizi hesaplarının avukata gideceği konusunda son uyarılar yapılır.4 aylık gecikmeden sonra gecikmeli taksitleri avukata verme işlemleri başlar. Evrakların hazırlanması safhası da eklendiğinde 5. ayda avukata çıkılmış olur. Özel durumu olan müşterilerimizin (hastalık, ölüm vb. gibi) gecikmelerinde müşteriyi mağdur etmemek adına daha esnek davranılır. Avukata çıkılan hesaplara, icra masrafı, avukatlık ücreti ve vade farkı eklendiğinde rakam doğal olarak yükseliyor. Avukata çıkılmış hesaplarda avukatın ödeme yapılması konusunda müşterileri araması çok doğaldır. İcra takibi başlatılmış hesaplarda yasal prosedür uygulanır. Dosyanın yasal rakamı ne ise müşteriden o rakam talep edilir. Bunun dışında bir uygulama söz konusu değildir. Zaten icra dosyalarının rakamları sadece bizim avukatlarımız tarafından değil aynı zamanda icra memurları tarafından da hesaplanır. Dolayısıyla yasal olmayan bir rakamın müşteriden talep edilmesi mümkün değildir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön