04 Eylül 2013 #1992014

Çetinkaya Pantolonda Yırtılma!

Trabzon'da tatilde iken Çetinkaya Giyim Mağazası'ndan eşime bir pantolon aldık. Bir gün sonrasında eşim pantolonu giyindi ve aynı günün akşamında pantolonun ağ kısmının akarak yırtıldığını farkettik. Sabah Çetinkaya mağazasına gittik. Durumu izah ettik ve ürünü değiştirmek istedik.


Yetkili bize ürünü merkeze göndereceklerini ve "21 gün sonra bize cevap gelecek, eğer sizin hatanızdan yırtılmamışsa değişiriz" dedi. Biz tatildeyiz ve 3 gün sonra yurtdışına dönecektik. Bunun için yetkiliye "Size adresimizi verelim 21 gün sonra değişir iseniz adresimize kargo ile gönderin" dedik. Yurt dışına gönderemeyiz dediler. Yani ne pantolonu değiştiler, nede bedelini iade ettiler. Bu nasıl bir uygulamadır?

Murat 211 Okunma

Cevaplar

  • Murat17 Eylül 2013

    Ben Almanya'da yaşıyorum ve turist olarak Türkiye'de bulunduğum sırada dönüş günüme iki gün kala pantolonu aldım. Eşim giyindiği gün pantolonun ağı akarak yırtıldı. Ben aynı gün pantolonu mağazaya getirdim, burada yazdığınız cevabı papağan gibi orada ki personeliniz de söyledi. Ben iki gün sonra Almanya'ya dönüyorum, 21 gün sonra pantalonu o zaman kargo ile bana gönderin dediğim, öyle bir uygulamamız yok. Bir yakınınız alır dedi. Öyle bir yakınım yok siz gönderin diyince, olmaz gönderemiyoruz dediler. Bende pantolunu biraktim ve hakkımı helal etmiyorum diyerek çıktım geldim.

  • Çetinkaya Temsilcisi16 Eylül 2013

    Değerli müşterimiz,ürünü iade için mağazamıza getirdiğiniz takdirde inceleme süremiz 21 gündür. Saygılarımızla ÇETİNKAYA GİYİM A.Ş.

  • Murat13 Eylül 2013

    Ben derdimi en iyi şekilde anlatmama rağmen, onlar Robot gibi aynı şeyleri söylüyorlardı. 21 gün sonra bana döneceklermiş. Ben 21 gün sonra yurtdışında olacağım, bir yakınımda yok ne olacak diyorum. Cevap yok, kural bu diyorlar. Hani peki tüketici hakları?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön