Cengiz Aktürk İade ve Değişimi Kabul Etmiyor.

Muharrem Y. |

Eşim 20 Mart 2014 günü Cengiz Aktürk firmasından abiye bir çanta almış ama ben o akşam çantayı uygun bulmadım ve iade etmek için vakit kaybetmeden hemen 21 Martta firmaya götürdüm. "Tüketici kanuna göre zarar görmeyen her ürünün iadesi mümkün iken", bu mağazada her giyim için iade/değişim yapılır iken, ürün hemen ertesi gün ambalajında etiketleri ile geri götürmeme rağmen kabul etmediler.

Aynı akşam kaliteli bir çanta satın aldım başka firmadan. Sadece öğrenmek için sorduğumda "ürünlerinin hep arkasında olduklarını, iade aldıklarını bildirdi.

Şikayetvar'da daha önce çözülen sorunları gördüğümden ilk buraya yazmak istedim, 1 hafta içinde çözüm alamazsam tüketici hakem heyetine başvuracağım.

Etiketler :

Firma Personel Ürün İade / Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Muharrem Y.
  09 Haziran
  14:51

  Maalesef benden kendileri ile görüşmemi istedikleri saatlerde benim mesaim var. Benim mesaim olmayan vakitler de onlara uygun olmuyormuş. Bu yüzden maalesef bir türlü görüşüp de sorunu çözemedik

 • 22 Aralık
  17:57

  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un 17. Maddesinde belirtilen Taksitle Satış ya da 48. Maddesinde belirtilen ‘Mesafeli Sözleşmeler’ dışında kalan satışlarda ürünün iade ya da değişimi gibi tüketiciye tanınan seçimlik hakların kullanımı ancak ürün ya da hizmetin ayıplı çıkması halinde kullanılır. Dolayısıyla mağazamızdan yapılan ve görüp incelenmek suretiyle alınan ürünlerde ayıp olmaması durumunda tüketicinin iade ya da değişim hakkı yasal olarak bulunmamaktadır. Fakat tüm bu yasal mevzuat karşısında müşterimizin memnuniyetinin tesisi için, kendisi mağazamız sorumluları tarafından aranarak iletişime geçilmiş ve Müşteri İlişkileri Departmanı ile teması sağlanmıştır.

 • Muharrem Y.
  22 Nisan
  16:28

  bi daha kapısından girmem