31 Ekim
Yorum Yap
#11092974

31 Yıllık Ağacın Katledilmesi Çekmeköy Belediyesi!

Çekmeköy Belediyesi halkı müteahhit firmalara ezdirip saat 23:00'e kadar beton kamyonlarına beton atılmasına izin vererek zulmediyor. 30 Ekim 2018 tarihinde saat 21.30'da kanuni çalışma saati sonu 20.00 olmasına rağmen 34 ta 2*** plakalı beton aracı Çekmeköy ilçesi kirazlıdere Mahallesi mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde yapımı devam etmekte olan inşaat da beton atarken geri manevra yapmak üzereyken 31 yıllık meyve ağacına takarak kökünden sokmuştur. Olay esnasında Çekmeköy zabıtasına bilgi vermek amacıyla 0216 312 44 44 numaralı belediye iletişim hattını ve 155 polis ekiplerine bilgi verdik. Yaklaşık 30 dakika geçmesine rağmen araçlar olay yerine yakın konumda olmasına rağmen gelmedi. Beton mikseri o panikle toparlanıp işlemi yarım bırakarak gitti caddeden uzaklaşır uzaklaşmaz zabıta ve polis ekipleri geldi.


Durumu 34 bl 9*** plakalı Çekmeköy Belediyesi'ne ait araç ile gelen zabıta komiseri ve yanında görevli memur olayı tarafımızdan dinledi araç yok olsa ceza yazardım dedi aracın resmini olay saatini ve plakasını göstermemize rağmen ben daha önce şikayet için geldim cezai işlem yapmadım dedi kendisine neden cezai işlem yapmadığını sorduğumuzda cevapsız bıraktı. Kendi ismini sorduğumda devletin memuruyum ne yapacaksın adımı dedi cumhurbaşkanı görevini yapmayan memuru şikayet edin memur halk için var diyorken memurun bu tavrı üzerine gerekirse şikayette bulunacağımızı söyledik fakat istediğiniz yere şikayet edin diyerek görevini yapmadı. Olay yerini terk etti.


Yol üzerinde kalan ağaç baskılarımız sonucunda gece saat 00.30 da kökünden kesilerek parça parça yapılarak kaldırıldı. Mevzu olan olayın resim ve videoları tarafımızda mevcuttur. İstenildiği takdirde tarafınıza iletilecektir. Suç işleyen firmaya cezai işlem uygulamayan 31 yıllık ağacın hiçbir zararı yokken böyle bir olaya kurban gitmesine göz yuman Çekmeköy Belediyesi'nden, şikayetimiz üzerine gelip çözüm üretmek yerine hiçbir işlem yapmayım tarafımıza artistlik davranışlarda bulunan zabıta amiri ve zabıta memuru hakkında şikayetçi olduğumu bildiririm.

Ramazan 605 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler