Casper Via Bir Türk Cep Telefonu Hüsran Hikayesi

Yusuf Yusuf10 Eylül 23:14

Şimdi size 2019 yılında aldığım ve 1 yıllık hüsran hikayeme başlıyorum... İOS sisteminden vazgeçip Android işletim sistemine geçme kararı aldım ve telefon araştırması yaparken Casper Via A3 Plus ilgimi çekti. "Ah dedim güzel telefona benziyor ve Türk üretimi destek olurum. Gurur duyarım" diye düşündüm. Neyse biraz daha telefonlara bakarken en sonunda "Ah her şeyi çok güzel yapay zeka kamera, uzun süreli batarya ömrü, harika işletim sistemi tam benlik" diyerek satın almaya gittim. 

İlk bir ay boyunca gayet memnundum fotoğraflar çekiyorum. Bayılıyorum. Hatta bir Instagram üzerinden fotoğraflarını ve videolarını öven küçük bir tanıtım yapmayı filan yaparım diyorum. Sonra telefon ara ara takılmaya başladı. Ardından telefon kamerasının kalitesi düştü, daha sonra batarya olarak prizde yaşamaya başladım. Daha bitti mi? Hayır. 2020 kışında Kars gezisinde, ekranın alt kısmı çatladı. Bunu servise verirsem, "sizin hatanız" diye geri gönderecekler diye göndermedim bile... Daha sonrasında telefonum o kadar yavaşladı ki sanki tüplü bilgisayara son teknoloji yazılım yüklemiş gibi. 

Daha sonra ekranda parmaklarımı takip eden bir beyaz nokta çıktı. Ardından servisi aradım bana çözüm olarak, fabrika ayarlarına dönme mi istediler. Şaka gibi bir çözüm ve önce anlattığım ekran muhabbetinde beni suçlayacaklarını anlamış oldum. Çünkü çözüm merkezleri çok kötü... Şimdi hâlâ bu telefonu kullanıyorum. Yakın zamanda değiştirmeyi planlıyorum. Aşkla aldığım bir Türk markası telefonumun hüsranı bu şekildedir. Dahası var aslında ama puntolar yetersiz kalacaktır. Umuyorum ki telefonları geliştirirler ve memnuniyetleri arttırırlar, bir sonraki değişimde tekrar görüşürüz diye düşünüyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler