Casper Nirvana Yetkili Servisi Ürünü Garanti Dışında Tuttu

Exe Exe16 Eylül 21:38

2019 Aralık ayında Teknosa'dan aldığım Casper marka laptop 2020 Eylül başında şarj almamaya başladı. Bende Casper yetkili servisine laptopumu şarj kablosu ile teslim ettim. 1 gün sonra geri arayıp şarj soketinin kırıldığını ve değiştirilmesi gerektiğini ilettiler ve kullanıcı hatası olduğunu söyleyip 165 TL fiyat çıkardılar. Ürünün neden garanti şartlarında olmadığında sorduğumda; şarj soketinin kırıldığını bunun kullanıcı hatası olduğunu söylediler. 

İstenilen fiyatı kabul edip teslim almaya gittiğimde şarj soketinin kırık olan parçasını istedim. Yetkili servis personeli tabi teslim edelim dedikten sonra orada ki bir çalışan ürünün parçasının değişmediğini onarıldığını söyledi. Değişmesi için komple ana kart değişmesi gerekiyormuş. Laptopumu kontrol ettiğimse eskisinden daha sert girecek şekilde bir şarj giriş yeri olmuş. Bunun garantisi var mı diye soruyorum. 3 ay diyor. Tekrar kırılırsa ne olacak dediğimde. Kullanıcı hatası olup garanti şartlarında olmaz diyor. 

Casper müşteri hizmetlerine bağlanıyorum 25 dakika bekledikten sonra süratinize kapatıyorlar. Bu ürünlerin ufak arızalarında bile müşteri hatalı gösterip garanti kapsamı dışında dedikten sonra verdiğiniz garanti neyin garantisi? Basit şeyler yüzünden müşterileriniz bu kadar uğraştıran bir firma daha büyük sorunlarda neler yapmaz. Casper markası artık bitmiştir bir daha da ne ürününüzü alırım ne de çevreme aldırırım. Muhtemelen seneler sürecek ama sizi Tüketici Hakem Heyetine de şikayet edeceğim.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler