Casper Nirvana Soruna Çözüm Bulmuyor

Rıdvan Rıdvan28 Nisan 12:05

2016 yılının yaz aylarına Casper excalibur gaming laptop aldım. O zamanın parası ile 5000 TL idi. Durumumu zorlayarak aldığım bir laptop idi. Casper markasının kötülenmesini anlayamıyordum. Sonuçta içindekiler farklı firmaların ürünleriydi diyordum. Laptopu aldıktan 1.5 yıl sonra durduk yere kapandı ve açılmadı servisine yolladım. 20 gün gibi bir sürede tamir edip gönderdiler. Arızanın da Bios kilitlenmesi olduğunu söylediler. Kullanım esnasında aşırı ısınma dışında bir sorunumda yoktu. Geçtiğimiz günlerde (3. Yılında -15 Nisan 2020-) bir akşam durduk yere kendiliğinden kapandı. Herhangi bir şekilde güç gelmedi. 

Bilgisayarı yetkili servisine verdim garantisi olmadığı için ücreti karşılığında tamir ettirmek istedim. İlk önce resimde görüleceği üzere 20 Nisan'da 450 lira karşılığında tamir edileceğini söylediler bende kabul ettim. Ardından 27 Nisan itibariyle onarımın olmadığını anakartın değişmesi gerektiğini söyleyerek benden 7300 lira istediler. Bilgisayarı alalı 3 yıl olmuşken durduk yere bir anda kendiliğinden kapanması ve bir bilgisayar parası daha masraf çıkartması. Biliyorum bunu başka bir markada da yaşayabilirdim. Ancak genel olarak Casper'da yaşanması tesadüf değildir. Ben bu markaya güvenmiştim ve hüsrana uğradım. Öğrenci halimle zorluklarla almış olduğum bilgisayarın bozulmuş olması, paramın çöpe gitmiş olması bir Yana dursun. Bu karantinanın olduğu günlerde kurslarım ve eğitimim aksadı. Malumunuz her günde 5000-10.000 çıkarıp bilgisayara almak bu ülkede herkesin harcı değil. 

Toparlayacak olursam: Casper ' in bu sorunuma kesinlikle bir çözüm bulamayacağını biliyorum. Dediğim gibi zaten amacım çözüm bulunması da değildir. İlerleyen günlerde bu konu ile alakalı her yere şikayetimi yazıp. Güzel bir video çekip insanlara markanız ile alakalı deneyimimi aktaracağımdan emin olabilirsiniz. Karar sizin. Şu gün itibariyle 8000 lira civarı olan Casper bilgisayarlara para verip 3 yıl sonra hurda olarak geri satmak isterseniz alabilirsiniz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Samet 03 Temmuz 12:11  

    Casper amblemi olan ürün bende bir daha almam aynı sorunu f800 le yaşıyorum. Benimki de 3 u doldurmak üzere. Demek ki bir oyun var bu iste.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler