Casper Nirvana Isınma Sorunu

Levent Levent29 Mayıs 13:06

Casper Excalibur G770 i7 10750H işlemcili model bilgisayarı 1 hafta önce satın aldım. Bilgisayarı başlattığımda daha hiçbir program dahi açık değilken Casper Control Center programından baktığımda işlemcinin 99~100 derece ısındığını gördüm. İntel'in vermiş olduğu maksimum çalışma sıcaklığı 100 derece. Daha bilgisayar boşta iken 99 dereceye ulaşıyor. Excalibur WhatsApp destek hattına yazdığımda sıcaklık normal diyerek yine de isterseniz bilgisayarı yollayın dediler. Ben 1 haftalık bilgisayarı servise mi yollayacağım. Daha kullanamadım. Fakat soran bile olmadı son durumu. İade etmek istiyorum dediğimde servise bir yollayın önce dediler. 

Bilgisayar açıldığında fan sesinden yanınızda duran arkadaşı duyamıyorsunuz. Fanlar 5000 devirden aşağı düşmüyor. İnanılmaz ses çıkarıyor. Acaba Windows'ta bir problem mi oldu dedim. Bios ekranını açtım. Aynı şekilde fan felaket hızlı çalışıyor bu nedenle de çok ses çıkarıyor. İnternete bile girmek istemiyorum bu fan sesinden bırakın oyun oynamayı. Casper Yetkilileri okuyun ve bana buradan herkesin okuyabileceği mantıklı bir cevap yazın. Ya da paşa paşa malı geri alın kusura bakmayın biz soğutma işini çözemedik deyin.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Nurullah 25 Haziran 12:58  

  Yani aynı laptoptan bende aldım 1 hafta önce hiçbir problem yok hem fanları gayet sesszi çalışıyor hem de GPU ve CPU full güçte çalıştğı halde 73 ü geçmedi daha, tam performansta evet fanlar 5000 devire çıkıyor normal ama sizin PC sıkntılı hocam

 • profile-icon Erol 12 Haziran 02:34  

  Yakin bir Sorun bende de var, bir çözüme ulastinizmi acaba?

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Erol 20 Haziran 23:58  

  Text modus cpuyu gücünü azaltıyor. Ben bunun için ama i7 laptop almadım.

  profile-icon Arif 20 Haziran 22:30  

  Sistemi text moduna aldınız mı acaba

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler