Casper Nirvana Hatalı Ürün

Furkan Furkan04 Nisan 18:45

08.03.2020 tarihinde Teknosa mağazasında bir laptop aldım. Ürünü kullanmaya başladıktan bir hafta sonra ürünün markasının yazılı olduğu ekranın üzerindeki çıtada bir kabarma olduğunu fark ettim. Ürünü en yakın Teknosa mağazasına geri götürüp ürünün değişimi için talep oluşturdum. 16.03.2020 tarihinde bıraktığım laptop üzerinde hiçbir çizilme veya kullanıcı kaynaklı herhangi bir problem olmadan yetkili servise gönderildi. Casper yetkili servisi ürünün fabrikaya gönderilmesi gerektiği ve durumu inceleyip sonucu bildireceklerini söylediler. Ürün Teknosa mağazasından çıkışta herhangi bir kullanıcı hatası yokken 25.03.2020 tarihinde Fabrika servis sonucunda çizikler olduğu belirtilerek tarafıma kargoladı. 

Aldığım ürünü bir ay bile kullanmadan üretim hatası olan bir ürünü satın aldığım halde değişim hakkım kulak arkası edilmiş kargolanan üründe tam anlamıyla düzeltilmeden tarafıma iletilmiştir. Dünya üzerinde bulunan virüs doğrultusunda evden çalışmak durumundayım ve laptop'a ihtiyaç duyduğum bir dönemde binlerce lira vererek aldığım hatalı ürün için yetkili servislere empati duygusu aşılamaya çalışmak Casper'ın misyonunun güncel tarihte değiştiğini gözler önüne sunuyor. Alınan üründe ki hata kabul edilebilir ama verilen tavırlar hiç kabul edilemez. Fabrikada ki görevli bir hanım ürünün işleyişi hakkında bir problem olmadığını ve kullanabileceğimi söyledi. 

Bu tavır doğrultusunda casper'ın ürünü sadece satana kadar arkasında durduğunu ve telafi sonucunda hatalarını hata yaparak devam ettirdiklerini görüyorum. Sonuç olarak benden kaynaklanmayan bir hatanın bedelinin ücretlendirmesini bana kesmenize anlam veremeyerek konu ile ilgili çözüm odaklı konuşmaya çalıştığımda sadece yazılımsal konular veya donanımda oluşacak problemleri üstlenip iade işlemi gerçekleştirebileceğinizi söylenmesine anlam veremeyip ve yasal hakkım olmasına rağmen hatalı ürünü sözde tamir ederek üstünü kapatmaya çalışmanız ne kadar size yakışıyor bunu düşünmenizi tavsiye edip konuyla ilgili mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler