sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Casper Nirvana Bilgisayarın Sorunu Bitmiyor

Fatih Fatih27 Nisan 18:02

Daha önce bir internet sitesi üzerinden oğlum için Casper Nirvana laptop almıştım. Nisan ayının başlarında ekran kartında sorun yaşamaya başladığım için garantiden dolayı servise gönderdim. Beni arayıp bilgisayarın menteşesinde kırıp bulunduğunu ve alt kasanın komple değişmesi gerektiğini söylediler. Yaklaşık olarak 460 TL civarında ücret talep ettiler. Bende istemediğimi ve sadece ekran kartına bakılmasını söyledim. Birkaç gün sonra Manavgat' taki Casper bayisine ürünü gönderdiler. Ben de bayideki görevli ile birlikte paketi açtım. 

Bilgisayarın altındaki 12 adet vidanın sadece 2 tane takıp üzerine mum damlatıp diğer 10 tane vidanın hiçbirini takmadan göndermişler. Ayrıca bayideki arkadaşında gördüğü gibi hiçbir sorunu bulunmayan alt taraftaki fan ızgaralarını ikisi de paramparça olmuş halde olduğunu gördük. Bayideki arkadaş utancından bir şey diyemedi ve tekrar geri gönderelim bir yanlışlık olmuştur dedi. Ben de içerisinden çıkan kağıda şikayetimi ve kırık olan fan ızgaralarını yazıp gönderdim.

 1 hafta sonra yine beni telefon la arayıp menteşesinin kırık olduğunu ve alt kasanın komple değişmesi gerektiğini söylediler. Bu sefer 560 civarında ücret talep ettiklerini söylediler. Ben yine sadece ekran kartının ve zarar verdikleri fan ızgaraları ile eksik olan vidalarının takılarak tamirini talep ettim. Müşteri temsilcisi ekran kartına bakmak için önce kasanın değişmesi gerektiğini ve kırık olan fan ızgaralarının da kullanıcı kaynaklı olduğunu kendilerinin herhangi bir zarar vermediklerini söylediler. Telefon kapattılar birkaç gün sonra bilgisayar tekrar elime ulaştı. Bu sefer eksik olan 10 adet vidanın da 8 tanesi takılmış 2 tanesi yine takılmamıştı. Artık göndermekten vazgeçtim.

Çalıştırmak için açtığımda ise 5 saniye kadar açmaya çalışıyor ve sonrasında ise komple kapanıyor. Yaklaşık 10 defa denemem rağmen açılmadı. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise bana yine kullanım hatasından dolayı olduğunu söyleyip bir şey yapamayacaklarını söyleyip kapattılar. Şimdi sadece ekran kartında sorun var diye gönderdim bilgisayarım artık hiç çalışmıyor. Burda suç Casper alalım da ülkemiz kazansın diyen bende mi yoksa yetkili olduğunu sanan sahtekarlarda mı? İnşallah sizlerde benim gibi mağdur olmazsınız. Ben kurumsal ve güvenilir bir şirket diye Casper markasını tercih etmiştim. Artık bundan sonra mağazasına uğrarım ne de tanıdığım eş dost ve arkadaşlarıma aldırırım. Yazıklar olsun sizin gibi markaya...

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler