sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Casper Nirvana Bilgisayar Mağduriyeti

Bayram Bayram21 Nisan 17:01

Yine bir Casper faciası ile sizinle birlikteyim bu sanırım 5. Şikayetim. Bilgisayarım birden sabah oyuna girdiğimde kapanmaya başladı bir haftadan fazla bu şekilde kullandım tek sıkıntısı oyunlarda bazen kapanmasıydı bunun dışında normal bakarken gezerken en ufak bir sıkıntısı yoktu. Bende bu sebepten ötürü Ankara'daki bölge servisine gönderdim ve bana söylenen bilgisayarın sadece fanının bozulduğunu garantisi olmadığı içinde 140 TL gibi bir ücret ödemem gerektiğini belirttiler, bende hemen ödedim. Fakat pc elime geçti bilgisayarı açtım hiçbir şey yapamadan 5 dakika sonra normal ekranda kapandı ve bir daha hiç açılmadı. Hemen bir iki gün sonra gönderdim (kargo yüzünden ertesi gün gönderemedim.) Bölge servisi bilgisayarı kendileri yapamadığı için ana servise İstanbul'a gönderdi ve dönüş yaptıklarında ana kartın yanmış olduğu söylendi ve ben tam olarak 4100(dört bin yüz) tl istendi ana kartını benim yakmamış olmama rağmen üstelik ben 2700 TL'ye aldım bilgisayarı Media Markt'ten ve şu an sıfırı 2900 TL gibi bir şey ve benim bozmadığım bilgisayara 4100 TL isteniyor.

Artık neden bu kadar isteniyor bilemem. Her neyse 1 ay süren telefon trafiği sonrası hatanın bölge servisinde olduğunu kabul etmiş olmalılar ki 4100 TL'yi 110 TL'ye indirdiler indirime bakın. Yapılan işlemde de aynen şu şekilde basit onarım yapıldığını söylüyorlar eğer ki bu hata benden kaynaklı olsaydı mümkün değil böyle bir işlem yapılmazdı hata kendileri kaynaklı olunca onarım, biz kaynaklı olunca değişim. Basit onarım ne anlama geliyor diye sordum ve bilgisayar ısınınca yorulunca ekran kartından ramine kadar yanacağı söylendi yani sadece oyuna arada girmeyen bilgisayarımı önce yakıp, bozup sonradan üstüne ücret alıp sadece çalışır bir duruma getirdiler. Diğer şikayetleri de okursanız bu tarz hataların ne sıklıkla olduğunu görmüş olursunuz. Her neyse pc 1 ay sonra dün akşam elime geçti daha yanmadı ama bir iki gün içinde yanmasını bekliyorum. Bu arada laptop kutudan çıkardım çatır çutur sesler geliyor alt kapağı oynuyor DVD-room düşecek gibi sarkıyor neden mi? Arkadaşlar bilgisayarın arkasındaki vidaları takmadan göndermişler 4 tane vida takılı 7-8 tane vidasını takmamışlar arka kapak sallanıyor işte Casper'ın kısa bir özeti açtıkları bilgisayarın vidalarını bile takmaktan uzaklar. Nasıl pc tamiri yapabilirler siz söyleyin. Bu işin sonu tüketici haklarında son bulacak gibi görünüyor.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Hasan 5 gün önce  

    Ben de gönderdim göndermez olaydım. SR001960520 seri numaralı Bilgisayarımı istiyorum onu da alamıyorum. Casper şimdiye kadar benim gördüğüm en kötü servis... Tanıdığım her insan bana yaşattıklarınızı bir - le - cek...

  • profile-icon Bayram 28 Nisan 13:31  

    Bugün fark ettim ki ekran kartımı değiştirip daha kötü bir ekran kartı tahsis etmişler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler